Duhovna misel za 3. nedeljo med letom

»Njim, ki so prebivali v deželi smrtne sence, je zasijala svetloba.« (Mt 4,16)
2014_05

Foto-vir: http://www.kapucini.si/duhovno-pocitniski-teden-gibanja-vera-in-luc
»MAR JE KRISTUS RAZDELJEN?« (1 Kor 1,13)

Besede apostola Pavla iz naslova so bile geslo letošnje molitvene osmine za edinost kristjanov. Razdeljenost med ljudmi, še posebej med kristjani, je največji uspeh hudiča. Cilj hudiča je namreč razklanost v človekovi notranjosti in v skupnostih, v katerih ljudje živimo. Cilj nedelje Svetega pisma, ki jo obhajamo vsako zadnjo nedeljo v januarju je, da bi človek znal Božjo besedo umestiti v središče svojega življenja. Bolj, ko prisluhnemo Božji besedi, bolj slabí moč hudičevega prigovarjanja, ki želi v nas pustiti vtis, da smo najpomembnejši in, da se brez nas ne more ničesar zgoditi. Pod to skušnjavo padamo tudi odgovorni za evangelizacijo. Na videz privlačna misel, da bo brez nas vse propadlo, želimo imeti pod nadzorom vse dogajanje v cerkvenih skupnostih. Posebej smo občutljivi za materialne zadeve, saj v ljudskem pojmovanju velja za uspešnega duhovnika tisti, ki veliko stvari obnovi in na novo zgradi. Pri tem pa se postavlja vprašanje, kje je moč Božje besede, zaradi katere smo oznanjevalci najprej poslani k ljudem? Smo pripravljeni kot župnijska skupnost brati, premišljevati in živeti Božjo besedo? Samo z Gospodom v središču, bomo veseli pričevalci evangelija.