Duhovna misel za 3. velikonočno nedeljo

»V tistem pa, ki se drži njegove besede, je Božja ljubezen resnično postala popolna« (1 Jn 2,5).

2015-17

http://nadskofija-ljubljana.si/gospod-jezus-kristus-zivi/

»TEDAJ JIM JE ODPRL UM,DA SO DOUMELI PISMA« (Lk 24,45)

Jezus se je po vstajenju večkrat prikazal učencem. Njegovo poveličano telo je bilo drugačno od telesa s kakršnim je umrl na križu. V evangelijih ni namreč nikjer razvidno, da bi pred smrtjo hodil skozi vrata ali druge fizične pregrade. Po vstajenju pa imamo poročilo, kako se je učencem prikazal, potem ko je vstopil skozi zaklenjena vrata (Jn 20,10). Evangelist Luka prav tako poroča, da so učenci spoznali, da je med njimi Jezus, šele potem, ko je vpričo njih pojedel kos pečene ribe (Lk 24,42). Nato jim je začel razlagati Sveto pismo in prerokbe, ki se nanašajo nanj. Šele po razlagi svetopisemskih besedil so učenci spoznali, da je bistvo verovanja vstali Zveličar. Ob tem se vprašajmo, koliko časa mi namenjamo branju in razlagi Svetega pisma ter molitvi ob svetopisemskih besedilih. Bog se nam namreč redno razodeva po besedi, ki nam jo govori po »knjigi vseh knjig«. Večkrat sicer govorimo, da je Sveto pismo za nas pretežko razumljivo, kljub temu, da je njegovo bistveno sporočilo, da nas Bog rešuje po križu svojega Sina. Če poznamo in verujemo v bistvo svetopisemskega sporočila, potem bo veliko lažje spoznati tudi pot, ki nas vodi do bistva vere.