Duhovna misel za 3. velikonočno nedeljo

Rad bi zopet v gozd zahajal;
kakor sem nekoč.
Rad bi tiho sanje sanjal
cvetke trgajoč.
Spet nabral bi šopek cvetja
in Mariji v dar
bi v kapelici na vasi
dal ga na oltar… (vir: splet)

Dnevi po praznovanju svete velike noči nas že vabijo v prihodnjem tednu najprej k molitvi za nove duhovne poklice, saj bomo obhajali teden molitve za nove duhovnike in redovnike. Mesec maj, pa nas kliče k češčenju Božje Matere Marije, k šmarnični pobožnosti. Dnevi meseca majnika so se slovenskemu človeku zelo priljubili, zato bomo radi obhajali šmarnično pobožnost tudi mi. V župniji bodo šmarnične svete maše po naših podružnicah, tako da bodo mogle tudi vse naše vasi in zaselki doživeti čar Marijinega meseca, v župnijski cerkvi pa bodo šmarnice vsak večer tudi posebej za otroke. Ob sobotah zvečer bodo majske večernice s petimi litanijami Matere Božje. Vso to lepo dogajanje naj nas povezuje in utrjuje v ljubezni do naše nebeške Varuhinje.