Duhovna misel za 31., 32. nedeljo med letom

Mesec november – mesec spomina na naše rajne in mesec našega farnega patrona

2016-43-1Šele dobro smo začeli jesenski čas, že rožnovenski mesec oktober jemlje slovo. Zadnji žup. list bo hkrati tudi prvi v novem mesecu, saj imate to pot v roki razširjeno dvojno številko župnijskega oznanila. Prvi dnevi novega meseca bodo zaznamovani s spominom na naše rajne. Ob tem ne pozabimo tudi na vse, ki so nam v življenju kaj dobrega storili. Naj bo naša molitev namenjena tudi pokojnim duhovnikom in zlasti vsem tistim vernim rajnim, katerih se nihče več ne spominja. Prosimo Gospoda zanje in tudi za nas same, da bi bila, kot pove stara pesnitev: »naša smrt nekoč naj bo kot srečno vnebovzetje«.
Mesec v katerega stopamo pa je tudi mesec našega farnega praznovanja, ki ga bom ob našem patronu, svetem Martinu, prvikrat mogel obhajati z vami. Že sedaj vabim vse k razširjenemu praznovanju martinovih dni in k lepemu sodelovanju ob Martinovanju. Podroben spored si preberite v tem listu. Že v uvodu pa naznanjam, da bodo na Martinovo nedeljo pred slovesno sveto mašo ob 9.30 slovesno prenesene v cerkev relikvije, posmrtni ostanki, sv. Martina, ki bodo ta dan dani v češčenje in tako bo sveti Martin navzoč med nami tudi pri sv. bogoslužju. Z upanjem na večno slavo in s priprošnjo v varstvo svetega Martina stopajmo novemu mesecu naproti.
Vaš župnik