Duhovna misel za 4. postno nedeljo

Jaz sem luč sveta, govori Gospod. Kdor hodi za menoj, bo imel luč življenja

S to mislijo stopamo v drugo polovico postnega časa, ko obhajamo četrto postno ali tudi t.i. sredpostno nedeljo. Božja beseda nas spodbuja in uči, da je Jezus tisti, ki odpira oči sleporojenim. Tu smo tudi mi, ki mnogokrat slepo verjamemo vsem zapeljivcem tega sveta in svoj pogled obračamo stran od Božjega in svetega. Vsa postna prizadevanja, za katera smo se odločili na začetku posta, naj nam odpro oči za stisko bližnjih, za duhovni napredek v tem milostnem času ter za pogum, ki ga kdo potrebuje, da bi lahko preskočil vse ovire, ki ga zaznamujejo na poti do Boga in do bližnjega.
Z željo, da bi vedno iskali in tudi čuvali luč življenja, vas prisrčno pozdravljam in voščim lep 4. postni teden.

Vaš dušni pastir