Duhovna misel za 5. postno – TIHO nedeljo

Domenica silencium – tiha nedelja, nas danes vabi v tihoto srca in v skrivnost Jezusovega trpljenja. Peta postna nedelja je kot nekakšen bogoslužni uvod v spominske dneve našega odrešenja. Tišina, ki danes govori pri svetih mašah, ne sme biti mučna tišina, ampak naj bo zame in za vas zelo zgovorno znamenje – naj tišina govori. Kriči. Svari…
 Sveto bogoslužje, ki je brez orgel in petja, naj nas notranje uglasi za pomembne dneve, ki so pred nami. Zakriti križi po naših cerkvah pa naj v nas budijo zavest, da bi tudi mi mogli večkrat izreči besedo: Christi crux est mea lux (Kristusov križ je moja luč).
Premišljevanje evangelijskega odlomka o obuditvi Lazarja pa naj nas v tihoti tihe nedelje obogati in naredi bolj dovzetne za osmišljanje Božjega trpljenja.
Želim vam globoko doživljajoče svete dni.
Vaš dušni pastir