Duhovna misel za Binkošti

»Različni so duhovni darovi, Duh pa je isti.« (1 Kor 12, 4)

2013_21

PREJMITE SVETEGA DUHA (Jn 20, 22)

Binkoštni praznik je »pika na i« krščanskega življenja. Marsikdo zna na pamet vse verske resnice, vse zapovedi, vse vrste molitev, morda obvlada poznavanje celotnega Svetega pisma, vendar to za krščansko življenje ni dovolj. Če kdo, potem zna hudič celotno Sveto pismo na pamet, kar je razvidno iz odlomkov o Jezusovih skušnjavah, v resnici pa je največji Božji nasprotnik. Pravi vernik je samo tisti, ki veruje v Svetem Duhu. Šele življenje v Svetem Duhu nam daje zagotovilo pripadnosti troedinemu Bogu. Polnost Svetega Duha smo prejeli pri birmi, kar je bil za nas binkoštni praznik. Vsakoletno praznovanje binkoštnega praznika je lahko za nas priložnost, da preverimo ali Svetemu Duhu dopuščamo delovanje v naši notranjosti. Zakrament birme lahko živimo v polnosti, če nenehno odpiramo srca za delovanje Božjega Duha. Bog nas je ustvaril svobodne, zato noče delovati v nas brez našega sodelovanja. Ravno v dejstvu človekove svobode lahko dobimo odgovor na vprašanje zakaj so zakramenti večkrat neučinkoviti? Si upamo za letošnji binkoštni praznik odpreti naša srca, da bi zaživeli polno življenje v Svetem Duhu?