Duhovna misel za praznik apostolov Petra in Pavla

»Dober boj sem izbojeval, tek dokončal, vero ohranil.«    (2 Tim 4,7)

2014-27

http://zupnija-stepanja-vas.rkc.si/sveti-peter-in-pavel-dva-realna-mozaka

KAJ PA VI PRAVITE, KDO SEM? (Mt 16,15)

Praznik apostolskih prvakov Petra in Pavla je tudi praznik mašniških posvečenj. Letos ima Cerkev na Slovenskem sedem novomašnikov. Številčno gledano, je ta številka mala. V prihodnjih letih bo marsikdaj število še manjše, lahko se zgodi, da kdaj celo ne bo nobenega novomašnika. Bilo bi napak, če bi nas skrbelo le število novomašnikov. Skrbeti nas mora, če zna slovenski duhovnik še odgovoriti na razmere časa v katerem živimo? Duhovnik je verodostojen takrat, ko zna v vsakem trenutku z besedo in dejanjem jasno povedati, da je Jezus Kristus edini odrešenik človeštva, ki je deloval pred dva tisoč leti, je deloval skozi zgodovino, deluje danes in bo deloval tudi v prihodnje. Odgovor na njegovo delovanje, ki je v darovanju za človeka, je v človekovem darovanju Gospodu. V verskem tisku lahko vsako leto beremo vzvišene misli v duhovništvu. Žal, zgolj lepe misli niso dovolj. Potrjevati jih mora tudi življenje. Tudi letošnji novomašniki so »otroci tega sveta«. Najprej jih je treba vzeti kot ljudi, ki so ravno tako iz mesa in krvi, kakor vsak človek. Podpirajmo jih z molitvijo, da bodo znali pogumno učiti in živeti evangelij.