Duhovna misel za Veliko noč

»Vsem, ki ste v velikem tednu spremljali Jezusa na križevem potu, želim blagoslovljeno veliko noč! (Amadej)    

2015_15

http://www.voscilnice.net/ecard763.html

»POJDITE IN POVEJTE NJEGOVIM UČENCEM…« (Mr 16,7)

Marija Magdalena, Marija, Jakobova mati in Saloma so bile prve priče Gospodovega vstajenja. Potem, ko so nameravale Jezusa obiskati v grobu, so namesto njegovega telesa, tam našle prazen grob in mladeniča, ki jim je povedal, da je Jezus vstal od mrtvih (Mr 16, 6). Žene so dobile naročilo, da veselo novico o Gospodovem vstajenju sporočijo apostolom. Morda se premalo zavedamo dejstva, da se novica o Gospodovem vstajenju prenaša iz roda v rod, ravno zaradi poslušnosti žena, ki smo jih omenili. Biti priča Gospodovega vstajenja, pomeni biti vernik v pravem pomenu besede. Tudi danes so pravi verniki tisti, ki so Gospodove priče, kar pomeni, da imajo živo izkušnjo srečanja z Njim. Vprašanje je, če smo vsi kristjani zares verniki. Če nekdo samo nekaj sliši o življenju Jezusa Kristusa, to vsekakor še ne pomeni, da je vernik. Vernik ima živ in oseben odnos z Gospodom. Zato je lahko praznik Gospodovega vstajenja za vsakega izmed nas hkrati spraševanje ali sem o Jezusu samo nekaj slišal ali pa sem z njim vzpostavil oseben odnos. Tisti, ki živi v živem odnosu z Gospodom, lahko s svojim življenjem tudi pričuje, da je odrešen.