Duhovna misel za Veliko noč 2013

VSEM ŽELIM OBILO VSTAJENJSKEGA VESELJA V KRISTUSU!
(župnik Amadej)

2013_14

IŠČITE GOSPODA, DOKLER SE DAJE NAJTI (Iz 55, 6)

Človek je v svoji najgloblji notranjosti nagnjen, da išče popolno srečo. Težava pa je v tem, da jo išče na napačnih mestih. Nobena minljiva stvar ne more človeka izpolniti, lahko mu nudi le trenutno zadovoljstvo, ki pa v njegovi notranjosti pušča veliko praznino. Praznik Gospodovega vstajenja daje človeku dokončen odgovor na vprašanje: »Kje najti pravo srečo?« S tem, ko je Gospod Jezus Kristus premagal greh in smrt, ki sta posledica človekove omejenosti, je v fizične dimenzije, v katerih se ljudje nahajamo, vnesel nov način bivanja, ki prinaša popolno radost, veselje, srečo… Edini pogoj, da v fizično omejenem svetu zaživimo neomejeno srečni je, da verujemo, da je naš Gospod vstal od mrtvih. Kristjani smo po krstu deležni Jezusove zmage nad smrtjo, naša naloga je, da krstno milost nenehno obnavljamo, kar se zgodi po iskrenem kesanju v zakramentu sprave. Čas, ki nam ga daje Gospod zato, da ga najdemo, je omejen na čas našega življenja. Bolj, ko ga bomo ga z vsem srcem iskali, prej bomo zaživeli z njim v popolnem veselju. Naj bo zato velikonočni praznik tudi dan našega vstajenja od omrtvelosti zdolgočasenega vsakdanjika.