LURŠKA MATI BOŽJA, god: 11. februar

Svetnica tedna: LURŠKA MATI BOŽJA, god: 11. februar

Cerkev je potrdila Marijino prikazovanje pastirici Bernardki Soubirous v Lurdu, tako da na obletnico prvega prikazanja, ki je bilo 11. februarja 1858, obhaja spomin Lurške Matere Božje. Ta dan je šla Bernardka s sestro in sosedo nabirat drva k rečici Gave. Ko je bila pred votlino je zagledala lepo gospo v belem, ki jo je povabila, da sta skupaj molili rožni venec. Čez nekaj dni je spet šla k votlini, kjer je gospa govorila z njo v lurškem narečju. Pri naslednjem prikazanju ji je naročila naj ljudje molijo za spreobrnjenje grešnikov. 25. marca pa se je Gospa predstavila kot Brezmadežno spočetje. Tako je potrdila versko resnico, ki jo je štiri leta prej, leta 1854, razglasil papež Pij IX. Na god Lurške Matere Božje obhajamo tudi svetovni dan bolnikov. Ob tem ne smemo pozabiti, da je greh najhujša bolezen, ki vlada v svetu. Zato smo tudi danes povabljeni k molitvi za spreobrnjenje grešnikov, med katerimi smo prvi mi. (Prim. 1 Tim 1, 15)