SPREOBRNITEV APOSTOLA PAVLA

SPREOBRNITEV APOSTOLA PAVLA;
god: 25. januar


Ko govorimo o spreobrnjenju, ki vključuje spremembo mišljenja, gotovo ne moremo mimo apostola Pavla. Pavel, ki se je pred spreobrnjenjem imenoval Savel, je bil Goreč izobražen Jud, ki je z vso vnemo branil verske običaje stare zaveze. Ko je šel v Damask, kjer naj bi poiskal in dal zapreti tamkajšnje kristjane, se mu je na poti v svetlobi prikazal Jezus. Pavel ga je vprašal: »Kdo si, Gospod?« Jezus pa mu je odgovoril: »Jaz sem Jezus, ki ga ti preganjaš:« Od takrat je Pavel postal goreč oznanjevalec evangelija Jezusa Kristusa. Postal je apostol narodov, kar pomeni, da je prinesel evangelij v tedaj poznani svet rimskega imperija. Apostol Pavel nam je lahko velik zgled pri našem oznanjevanju. Kristjani se namreč večkrat zapremo v lasten krog ugodja in iz tega kroga nezaupljivo gledamo na druge ljudi. Pavlinska razsežnost evangelizacije pa pomeni, da sem dolžan izstopiti iz kroga ugodja in oznaniti evangelij tudi tistim, ki nam nasprotujejo. Pavla je krščanstvo stalo glave, ki jo je z veseljem žrtvoval za Kristusa. Sem po njegovem vzoru tudi jaz pripravljen kaj žrtvovati? Za začetek žrtvujmo vsaj nekaj časa za obnovitev ljubezni do Kristusa.