Svetopisemska skupina

Svetopisemska skupina, ki deluje zdaj v okviru vseh štirih župnij, ima svoja srečanja dvakrat mesečno – vsak prvi in tretji četrtek  v mesecu, oz. zaradi praznika po dogovoru in predhodni objavi v Oznanilih. Srečanja so vsakokrat po večerni sveti maši v veroučni učilnici v župnišču sv. Martina v Trbovljah.

Na vsakem srečanju se najprej ozremo na dnevno Božjo besedo, si podelimo naša opažanja, navdihe in stavek ali besedo, ki se te je v tem odlomku posebej dotaknila. Na srečanju se obravnava določena tema, katero izberemo v začetku sezone; po navadi je  to Božja beseda iz kakšne svetopisemske knjige ali pisma apostolov. Ko prebiramo Božjo besedo, skušamo najti stik prebranega besedila z današnjim življenjem. Srečanja so eksegetske narave, kar pomeni, da skušamo priti do pravega pomena Božje besede.

Skupini se lahko pridruži vsak, ne glede na izobrazbo, lahko je tudi druge veroizpovedi. Zato vsi, iskreno vabljeni!