Duhovna misel za 16. navadno nedeljo

JOAHIM IN ANA

V čem se je Jezusovo oznanjevanje razlikovalo od poučevanja drugih učiteljev, o čemer govorijo njegove preroške besede in predvsem njegove prilike? Odgovor bi lahko bil sledeč: Jezus nagovarja svoje poslušalce tukaj in sedaj. To je najpomembnejše. Zato je Jezus lahko vzkliknil: “Blagor očem, ki vidijo, kar vi vidite, kajti jaz vam pravim: mnogi so hoteli videti, kar vi vidite in niso videli!” Jezusove odrešenjske besede niso usmerjene v neko oddaljeno preteklost, ampak prinašajo mir srca tisti trenutek, ko ga ljudje poslušajo. Jezus se je postavil med Boga in sataništične moči, govoril je o odrešenju in odrešenje prinašal revnim, lačnim in žalostnim, hkrati pa ni štedil z besedami o sodbi, ki bo najtežja za tiste, ko so naredili pogodbo s satanom. Zato svojega odrešenja ne moremo prestavljati v prihodnost, ampak se uresničuje tukaj in sedaj. Tukaj in zdaj se moram odločati med dobrim in slabim, med Bogom in satanom, dvema gospodarjema ne morem služiti.