Duhovna misel za 17. navadno nedeljo

Prosite in vam bo dano! Iščite in boste našli! Trkajte in se vam bo odprlo!

Prijatelja najde tisti, ki je sposoben sam biti prijatelj, ki obvlada samega sebe in se je pripravljen darovati za druge. Tak človek lahko zaupa in drugi mu zaupajo. Prijatelj lahko prosi za vsako stvar in prijatelj je tu, ko ga drugi potrebuje. Bog je drugačen, on je sveti, on je Gospod, vendar je tudi prijatelj, celo edinstven. On je tukaj zaradi nas in on nas potrebuje pri svojem poslanstvu. Z Bogom smo lahko dobri prijatelji, če smo najprej prijatelji s samim seboj, če sebe jemljemo resno, če se sprejemamo in smo odprti do drugih. Ljubezen do samega sebe se nato prenese na ljubezen do bližnjega, kjer je prijateljstvo večkrat na preizkušnji. Zgled nam je Jezus, ki je svoje učence sprejel kot prijatelje in jim popolnoma zaupal.