Oznanila za 27. nedeljo med letom

Lepo se zahvaljujem vsem, ki ste v dneh celodnevnega češčenja poskrbeli za okrasitev, sodelovanje pri bogoslužju, pevcem in organistom ter vsem, ki ste se ustavljali v molitvi pred Najsvetejšim.

Hvala g. Ivanu Kahnetu, ki je na novo uredil elektrifikacijo pri sv. Katarini. Na pokopališču smo v minulem tednu namestili obnovljen kip Križanega. Bog povrni vsem ki ste priskočili na pomoč in g. Hildu za organizacijo.

ROŽNOVENSKA POBOŽNOST V OKTOBRU
Mesec oktober nas vabi k poglobljeni molitvi rožnega venca. Skupaj bomo to molitev v tem mesecu še posebej molili pred izpostavljenim Najsvetejšim pol ure pred večerno sveto mašo in sicer pri sveti Mariji ob ponedeljkih in torkih, pri svetem Martinu pa v STRANSKI KAPELI ROŽNOVENSKE MARIJE vsak četrtek in soboto prav tako pol ure pred večerno mašo!! Lepo povabljeni!

SVETA BIRMA
V nedeljo, 11. oktobra, bo slovesnost sv. birme h kateri bo pristopilo 17 birmancev. V tem tednu se udeležujejo birmanske devetdnevnice. V sredo, 7. oktobra, bo ob 18.30 v cerkvi sv. Marije srečanje birmancev z birmovalcem. Po srečanju pa bo še sveta maša.
Na dan svete birme, ki bo ob 10. uri pri sv.Martinu, bomo, v kolikor bo dopuščalo vreme, slovesnost pripravili na prostoru pred cerkvijo. V kolikor pa to ne bo mogoče bo prostor v cerkvi, glede na trenutne epidemiološke ukrepe, rezerviran za birmance, botre in ožje sorodnike. Zato prosim vse ostale, da se udeležite nedeljske svete maše v drugem terminu. Bodimo razumni!

Ta teden se z devetdnevnico pripravljamo na sv. birmo. V petek je redna sv. maša zjutraj, zvečer pa samo srečanje in veroučna ura za birmance. Vsak dan bomo razmišljali o enem izmed darov sv. Duha.

SPREMEMBA URNIKA VEROUKA:
1. in 2. r.: ČET 17.00
3. r.: PON 16.00
4. r.: PON 16.00
6. r.: ČET 15.00
7. r.: TOR 16.00
8. r.: PON 17.00

Ob nedeljskih svetih mašah veljajo vladni ukrepi, da prisotni v škatlico oddajo listič s svojo telefonsko številko. Ob sobotah zvečer že obhajamo nedeljsko bogoslužje, zato se, glede na omejeno število ljudi v cerkvah, poslužite tudi sobotne večerne maše in tako s primernim številom poskrbimo za upoštevanje vladnih ukrepov ob korona virusu. Ob lepem vremenu bo pri sveti Mariji ob nedeljah maša na prostoru za cerkvijo.

MAŠNI NAMENI

ponedeljek 5. oktober
RETJE 19h: + Lado, starši Urigel

torek 6. oktober
sv. Marija 19h: + st. Buzuk in sorodniki
+ Fani Jurečič
+ Ivan Marodi

sreda 7. oktober
Rožnovenska M. Božja
sv. Marija 19h: + sorodniki in prijatelji
* v zahvalo
* za duhovne poklice

četrtek 8. oktober
sv. Martin 19h: * Bogu v zahvalo in priprošnjo za srečo v zakonu
+ Vinko, starši Medvešek

petek 9. oktober
sv. Martin 8h: + Franc Štrovs
+ Vid Smodiš

sobota 10. oktober
sv. Martin 19h: + Erna Zelenšek

NEDELJA 11. oktober
28. ned. med l.
sv. Marija 8h: + Jožefa Lukančič – 30. dan
sv. Martin 10h: SVETA BIRMA
* živi in + farani
* po namenu birmancev


ponedeljek 12. oktober
sv. Marija 19h: * v zahvalo za zdravje
+ Ludvik Šivec – 30. dan

torek 13. oktober
sv. Marija 19h: v zahvalo za hčerki
+ Frida Vrtačnik

sreda 14. okt.
——————————————

četrtek 15. oktober
sv. KATARINA 19h: + Cirila Virk – 30. dan
* po namenu
* za duhovne poklice

petek 16. oktober
sv. Hedvika
sv. Martin 8h: + Frančiška Šurk

sobota 17. oktober
sv. Ignacij Antiohijski
sv. Martin 19h: + Marija Kastelic
+ sorodniki Grabnar, Šmid, živi in + prijatelji

NEDELJA 18. oktober
29. ned. med letom
sv. Marija 8h: * živi in + farani
+ Rudi Prašnikar
sv. Martin 10h: + Ivan Rihter, družina Rihter, Jazbec

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri mašah. Bog povrni za vaše namene.