Oznanila za 25. nedeljo med letom

Lepo se zahvaljujem vsem, ki ste se potrudili in tudi v tem času, seveda gede na aktualne razmere, pripravili lepo žegnanjsko nedeljo pri sv. Križu v Retju.

Poleg neposrednih priprav na sveto birmo, ki bo, predvidoma 11. oktobra, v tem tednu začenjamo tudi verouk, ki bo seveda letos potekal z ozirom na okoliščine in epidemiološko sliko v družbi. Naši katehetje so pripravili veroučni urnik, ki se ga v tem tednu držimo, v kolikor pa bodo nastale kakšne težave glede terminov, pa se bo gotovo dalo še kaj urediti. Zato se starši veroučencev obrnite na katehete, ki so g. Miha Hild, ga. Simona Jan in ga. Mateja Smodiš. Otroci naj prinesejo stare učbenike, ki jih hranijo doma. V kolikor so še dobro ohranjeni, bomo katehetje poskrbeli za primerno zamenjavo. Simbolični prispevek za katehete, kurjavo in nekatere stroške znaša 20 eur za otroka.

URNIK VEROUKA:
1. in 2. razred: četrtek 17 – 17.45
3. razred: ponedeljek 16 – 16.45
4. razred: četrtek 16 – 16.45
6. razred: torek 17 – 17.45
7. razred: torek 16 – 16.45
8. razred: ponedeljek 17 – 17.45

DNEVI CELODNEVNEGA ČEŠČENJA
V naših župnijah imamo vsako leto prve tri dni v oktobru celodnevno češčenje Najsvetejšega.
1.10. bo češčenje pri sv. Martinu, 2.10. pri sv. Katarini in 3. 10. pri sv. Mariji. V ta namen bodo v cerkvah pripravljeni listi, kamor se vpišite posamezniki ali skupine pod navedeno uro, ki jo nameravate posvetiti češčenju Najsvetejšega. Poskrbimo, da Jezus v cerkvi ne bo sameval.
Dneve češčenja bomo vsakič začeli s sveto mašo ob 10. uri in zaključili s petimi litanijami in sveto mašo ob 19. uri.

POPOLDANSKO ROMANJE NA BREZJE
V nedeljo, 4. oktobra, ste vabljeni na popoldansko romanje na Brezje. Odhod avtobusa bo ob 13. uri izpred cerkve sv. Martina. Stroški prevoza so 12 evrovr. Prijavite se v zakristiji po sv.maši, ali v župnijski pisarni osebno ali preko telefona V ČASU URADNIH UR.

V četrtek, na prvi dan celodnevnega češčenja, bomo imeli v župniji duhovniki laške dekanije pastoralno konferenco, ki jo bomo začeli s sveto mašo ob 10. uri.

V nedeljo, 4. oktobra, bomo začeli devetdnevnico pred sveto birmo, ki se je udeležujejo birmanci. Vsak dan bomo razmišljali o enem izmed darov svetega Duha.

Lepo se vam zahvaljujem, da radi darujete za svete maše in vam hkrati sporočam, da so termini za naročilo svetih maš prosti šele od 9. novembra dalje.

Ob nedeljskih svetih mašah veljajo vladni ukrepi, da prisotni v škatlico oddajo listič s svojo telefonsko številko. Ob sobotah zvečer že obhajamo nedeljsko bogoslužje, zato se, glede na omejeno število ljudi v cerkvah, poslužite tudi sobotne večerne maše in tako s primernim številom poskrbimo za upoštevanje vladnih ukrepov ob korona virusu. Ob lepem vremenu bo pri sveti Mariji ob nedeljah maša na prostoru za cerkvijo.

MAŠNI NAMENI

ponedeljek 21. september
sv. Matej
sv. Marija 19h: + Maria Čačković – obl.
+ Milka Koncilja, sor. Kukman
*za duhovne poklice

torek 22. september
sv. Marija 18.40: VEČERNICE
19h: + Milena Cerovec, 2 Ivana Avfliča, + Turšičevi
*v dober namen /družina Špitalar/

sreda 23. sept.
————————

četrtek 24. september
bl. Anton M. Slomšek
sv. Martin 19h: + Karolina – obl., Edi Gostej
+ stari starši
*v prip. za zdravje nečakinje Katje

petek 25. september
sv. Martin 8h: + st. Majda – Magdalena, Janez Jesenšek

sobota 26. september
sv. Martin 19h: + Franci Drobež – 3. obl.
+ Friderik Glavač- 30. dan

NEDELJA 27. september
26. ned. med l.
sv. Marija 8h: živi in + farani
*za srečen porod in zdravje
+ Stanko – obl., Ivanka Mrak

NEDELJA 4. oktober
27. ned. med letom
sv. Marija 8h: živi in + farani
sv. Martin 10h: + Brigita Gradišek – obl.
+ Marija obl., Franc Zupan