Oznanila za teden od 27.12. do 2.1.

– Prejšnjo nedeljo ste darovali za mariborsko bogoslovje pri sv. Martinu 443,37 evrov, pri sv. Katarini 35,13 evrov. Skupaj 478,50 evrov. Bog povrni!

– Hvala vsem, ki ste lepo pripravili cerkev in postavili jaslice;

– Božični praznik je tako velik, da ga praznujemo osem dni, čemur pravimo božična osmina. Kolikor je mogoče, se v tem času udeležujte svete maše;

– V nedeljo 26. 12., praznujemo nedeljo Svete družine. Otroci so na začetku adventnega časa pri verouku prejeli adventne koledarje. Vse darove, ki so jih zbrali v tem času, naj prinesejo k sveti maši in jih položijo v košaro pri jaslicah. Darovi so namenjeni za otroke v svetu, ki živijo v pomanjkanju;

– Otroci naj pridejo k verouku od 10. januarja naprej;

– V času po božiču in v januarju bom hodil po domovih in prinašal Gospodov blagoslov. Kdor želi blagoslov, naj mi sporoči osebno, po telefonu ali po elektronski pošti;

– Ko sem avgusta nastopil službo župnika v naši župniji, sem prosil, da mi poveste za pastoralne zadeve na ravni župnije, da lahko pravočasno razmislimo o posamezni zadevi in jo skupaj načrtujemo. Nikakor pa ne morem pristati na delovanje po principu »izvršenih dejstev« in na telefonske pogovore na »gostilniški ravni«. Če ima kdo kakšno zadevo, naj se osebno pravočasno oglasi pri meni na pogovor. Če nismo sposobni komunicirati kot normalni ljudje, je zaman pričakovati, da bomo živeli kot zgledni kristjani. V teh dneh sem se na lastni koži prepričal, da pri marsikomu ni niti najmanjšega občutka za spoštovanje duhovnika, ampak pojmujejo duhovniško službo na način vedno pripravljenega serviserja, ki mora s pritiskom na gumb takoj ugoditi vsaki človeški želji. Naj nam bodo tudi takšne stvari v razmislek za božični čas.