Duhovna misel za 19. navadno nedeljo

Dvajseti navadni teden

Če hočeš biti popoln, pojdi, prodaj, kar imaš in daj ubogim in imel boš zaklad v nebesih. Nato pridi in hodi za menoj!

Kdor ne verjame v dobro, v moralnem smislu ne preživi, ker uničuje samega sebe, ker mu nobena stvar ni smiselna. Prava modrost je v tem, da odkrijemo izvor dobrega, trdno verujemo in molimo k Bogu ter mu podredimo svojo voljo. Če res hrepenimo po svobodnem in popolnem življenju, potem moramo zaupati tistemu, ki nas osvobaja negativnih sil in nam daje moč za vztrajanje v dobrem, dosežemo svobodo in popolnost v naravnanosti na večnost. Iskanje dobrega ni lahka stvar, ker se nam dobro večkrat ne kaže kot lahko dosegljiva stvar. Zdi se nam, da je za doseganje resničnega dobrega potrebno preveč močne volje in veliko odpovedi, na kar pa nismo navajeni. Kakor hočemo: brez muje se še čevelj ne obuje!