Duhovna misel za 28. nedeljo med letom

»Glejte, to je naš Bog, čakali smo ga in nas je odrešil.«  (Iz 25, 9)PRIDITE NA SVATBO (Mt 22, 4)

Ob evangeljskem odlomku, ki govori o svatbi, bi marsikomu morali podati pojasnilo, kajti danes postajajo poroke vse večja redkost, zato marsikdo iz mlajše generacije ne ve, kaj pomeni biti na poročni slovesnosti. Tisti, ki smo že bili kdaj na svatbi, imamo izkušnjo, da se tam veselimo skupaj s parom, ki je sklenil zakrament svetega zakona. Ker sta za vse življenje povabila v njun odnos Gospoda , smo se skupaj z njima veselili in jima obljubili podporo. Danes je med nami vse več takšnih, ki se imajo za kristjane, pa pod pretvezo izgovorov in lažnih podatkov nočejo povabiti Gospoda v svoje življenje. Dogaja se celo, da pri sveti maši, ki je Gospodova gostija, pristopajo k svetemu obhajilu, kljub temu da vztrajajo v javnem grehu. (kan. 915) Ti so podobni človeku iz evangeljskega odlomka, ki ni imel svatovskega oblačila, pa je kljub temu hotel uživati v poročni pojedini. Posledica je bila, da je bil vržen v »najglobljo temo.« Veliko t.i. kristjanov si danes postavlja svoja merila o tem, kaj je prav in kaj ni. Ne smemo pozabiti, da je Bog tisti, ki postavlja merila, mi pa smo dolžni, da se po njih ravnamo. Biti kristjan ne pomeni, da si lahko privoščim kar hočem, ampak da kot Božja podoba vztrajam kot vesel in pogumen Gospodov pričevalec.