Duhovna misel za 29. nedeljo med letom

»Dajte torej cesarju, kar je cesarjevega, in Bogu, kar je Božjega.« (Mt 22,21)

2014_43

http://www.youtube.com/watch?v=YwAq1wnrXfY

»JAZ SEM GOSPOD IN DRUGEGA NI.« (Iz 45,5)

V Svetem pismu je eno izmed glavnih sporočil dejstvo, da je Bog središče preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Pred človeka daje izbiro ali ga postavi v središče svojega življenja ali pa bo človek postal malikovalec. Zgodbe Svetega pisma nam sporočajo, da je človek vedno živel osvobojen, kadar je sprejel Boga v središče življenja, vedno pa je bil zasužnjen, kadar je pustil Boga ob strani. Danes živimo v lažnem občutku, da smo svobodni in da lahko delamo kar hočemo. To je ena izmed največjih laži, na katero je pristal velik del človeštva, med katerim smo, žal, tudi kristjani. Pristali smo v toku »tega sveta«, ki nam vsiljuje v glavo, da sta v človekovem življenju bistvena materialna gotovost in telesna zadovoljenost. Skoraj vse življenje posvetimo skrbi in delu za materialno preživetje, vzporedno s tem pa (p)ostajamo vse bolj nezadovoljni in zagrenjeni.  Kljub relativni materialni stabilnosti se namreč iz dneva v dan povečujejo psihične bolezni. Če bi bil »kristjan« res kristjan, bi znal najti rešitev iz navedenih dejstev. Bog nam po svoji besedi želi sporočiti, da lahko človek v polnosti živi samo, če umesti Boga v središče svojega življenja. Koliko pa je to resničnost, pa naj premisli vsak zase.