Duhovna misel za 3. nedeljo med letom

Dragi župljani!

Smo v tednu molitve za edinost kristjanov, ko v Cerkvi še posebej mislimo na vse naše brate in sestre v Kristusu in spolnjujemo v molitvi izrečeno Jezusovo prošnjo, »da bi bili vsi eno«.
V tej enosti naša župnija že deluje, saj smo pred nedavnim za poučevanje verouka, ki poteka dvakrat na mesec, odprli svoja vrata pravoslavnim vernikom. Da moremo lepo v sožitju živeti z vsemi, pa lahko na najbolj pristen način pokažemo kar tukaj, doma, v Trbovljah, kjer se sožitje, povezanost in enost kaže najprej v zakonu, v družini, med sosedi, sorodniki in v kraju kjer živimo.
Kakor se je apostol Pavel zavedel božje roke v svojem življenju in po posvetnem začel sveto življenje, tako naj tudi vse nas obseva svetloba Kristusa, ki naj razsvetli vse temine naših src in naših življenj. Lep teden vam voščim!

Vaš dušni pastir