Duhovna misel za 4. postno nedeljo

2016-10Ob prvi mašni daritvi v novi kapeli trboveljske bolnišnice smo brali božjo besedo dneva za sredo tretjega postnega tedna. Odlomek nas je spomnil kako je Jezus prišel dopolnit postavo. V tem večeru smo slišali, da se je uresničila več kot šest desetletij dolga želja po posebnem prostoru, koder lahko veren človek, ki se znajde v  preizkušnji bolnišničnega zdravljenja, pa tudi svojci poiščejo kraj, kjer lahko odložijo največjo težo, ko nas bolezen prestavi v ustanovo, koder iščemo zdravje. Ta prva mašna daritev v prostoru, ki bo posebej namenjen za srečevanje z Gospodom je bila prežeta z močno zavestjo bližine Božje ljubezni, ki se sklanja k človeku, še posebno ko je preizkušan z boleznijo. Vse Jezusovo javno delovanje in oznanjevanje Božjega kraljestva je bilo povezano s posebej ljubečo skrbjo bolnim, zato za dan prve maše v novih prostorih trboveljske bolnišnice opravičeno rečemo, da je to dan, ki ga je naredil Gospod.