Duhovna misel za 5. nedeljo med letom

»Tako naj vaša luč sveti pred ljudmi, da bodo videli vaša dobra dela in slavili vašega Očeta.« (Mt 5,16)

2014_07

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=1653&start

»DAJ LAČNEMU SVOJ KRUH«. (Iz 58,7)

V zgodovini človeštva je bilo nekaj poizkusov v smeri, da bi bili vsi ljudje enakopravni. Iz takšnih poizkusov so nastale celo ideologije, ki pa so se vedno znova izkazale za utopične. Ob vseh neuspelih poizkusih se človek sprašuje ali je na zemlji sploh možno doseči, da bi bili vsi ljudje enaki? Odgovora na to vprašanje ne smemo iskati v tem, da je potrebno spremeniti sistem, ki dela razlike med ljudmi, ampak v tem, koliko jaz kot oseba, s svojo navzočnostjo v svetu, prispevam k boljšim ali slabšim razmeram. Sporočilo Svetega pisma ni v tem, da govori v tretji osebi, ampak je Božja beseda vedno naslovljena na tistega, ki jo bere. Besede »daj lačnemu  svoj kruh«, niso namenjene institucijam, ampak konkretnemu človeku, ki sprejema sporočilo Božje besede. Kristjani smo prvi poklicani, da uresničujemo Božjo besedo. Temeljna sprememba se mora zgoditi v našem mišljenju. Dokler bomo mislili in zahtevali, da mora namesto nas nekdo drug poskrbeti za blaginjo med ljudmi, se ne bo na svetu nič spremenilo. Ko pa bomo ljudje začeli delati na aktivnih spremembah pri sebi, takrat se bodo stvari zagotovo spremenile na bolje. Bog želi, da bi bili vsi ljudje enakopravni. Ali želim to tudi jaz?