Duhovna misel za 6. velikonočno nedeljo

»O Bog, izkaži nam milost in nas blagoslovi, razjasni svoje obličje nad nami!.« (Ps 67,2)

2013_19

VAŠE SRCE NAJ SE NE VZNEMIRJA IN NE PLAŠI (Jn 14, 27)

V štirih poglavjih (13–17) Janezovega evangelija je podrobno opisano dogajanje v dvorani zadnje večerje, preden se je Jezus poslovil od svojih učencev in odšel na križev pot. Kljub podrobnemu opisu pa Janez, za razliko od ostalih treh evangelistov, ne poroča o postavitvi svete evharistije. V njegovem pogovoru z učenci pa je jasno razvidno, kakšen naj bi bil učinek svete evharistije. Eden izmed bistvenih učinkov je mir srca. Danes se ljudje soočamo z velikim notranjim nemirom, katerega želimo zadušiti z različnimi zunanjimi dejavnostmi. Tudi navidezno prizadevanje za dobro je lahko včasih znamenje nemira in negotovosti. Tudi pastoralni načrt Cerkve na Slovenskem ni nujno, da je znamenje duhovnega prebujenja, ampak ga lahko vzamemo kot eno izmed priložnosti, da z raznimi zunanjimi aktivnostmi poskušamo zadušiti nemir v naši notranjosti, ki je posledica našega površnega krščanstva. V dneh pred Gospodovim vnebohodom in pred praznikom binkošti, vzemimo v roke Sveto pismo in skušajmo s poglobljenim branjem Jezusovih naročil svojim učencem v dvorani zadnje večerje, postati pogumni in odločni Gospodovi učenci, polni Njegovega miru.