Duhovna misel za 6. velikonočno nedeljo

»Spet kliče nas venčani maj«

2016-18Pomladni čas neustavljivo kliče v življenje prečudovito naravo. Kdo ve zakaj so se v davni preteklosti odločili, da ta mesec še posebej posvetimo Mariji? Preteklost slovenske identitete kot naroda ima svoje korenine še posebej močno zraščene z njo. Toliko zvrsti umetnosti ji skuša posvetiti vse najlepše in najdragocenejše kar zna in premore. Ker se letos še posebej ustavljamo ob znamenjih, ki so jih predniki v teh krajih postavljali kot odraz vernosti, hvaležnosti in zaupanja v Božje in  Marijino materinsko varstvo, nam ta znamenja še posebej zgovorno nakazujejo smer naše življenjske poti. Vse upodobitve Marije v naših krajih in postavitve kapelic njej v čast, nas skušajo privesti do zaupanja v njeno varstvo in pomoč. V koledarju obhajamo veliko število Marijinih praznikov. Slovesnejših in preprostih. Zato so tudi številne različne upodobitve Marijine podobe tako raznovrstne. Svoje mesto imajo v slovenskem prostoru še posebej Marijine »milostne« podobe in z njim povezana romarska svetišča. Nam najbližja je Petrovška cerkev.