Duhovna misel za cvetno nedeljo

2016-11

Prvo pomladansko cvetje, oljčne vejice, procesija, … vsemu temu pravimo cvetna nedelja. Je to čas, ki nas spominja na mladost, na začenjanje novih poti, nove odločitve, menjavo že utečenega? Vendar za cvetno nedeljo se zvrstijo dnevi, ki spominjajo na veliki petek, trpljenje, bolečino, smrt, noč teme. To je težak čas, ki nas pogosto pahne v osamo in nemoč. A kristjani upamo v »tretji dan«. Ravno to upanje nam daje moči, daje nam vztrajnosti in nenehnega vračanja k začetku. V vseh brazgotinah, ki jih zadaje življenje, se zaradi upanja v tretji dan vedno znova najdemo tam, koder nas vodijo pota  zaradi Njega, ki je nad nami. Ta njegova prisotnost na prav poseben način daje pečat vsemu kar živimo in smo. Zaradi tega upanja v tretji dan vam voščim blagoslovljena praznike velikonočnega dogodka. Naj velikonočni pozdrav »Felix aleluja« odmeva v vaših srcih.