Duhovna misel za nedeljo Kristusa kralja

Kristus – KRALJ VSEH VEČNIH ČASOV

2016-47-4Kristus, Kralj vseh večnih časov, ta slavna pesem, ki se te dni razlega po naših cerkvah, nas opominja k temu, da ob koncu cerkvenega leta razmislimo, kdo in kaj ima prvenstveno in kraljevsko vlogo v našem življenju, v našem srcu. Če so kralji nekoč veljali za največje in češčenja vredne osebnosti, pa si sam Božji Sin gotovo tega ni želel. S svojim naukom in kraljevsko oblastjo je hotel poudariti, da je njegova navzočnost in za nas vera vanj, bistvenega in kraljevskega pomena. Kristusove kraljevske oblasti smo po svetem krstu deležni tudi mi. Zato z veseljem širimo to novico med seboj in v največje veselje naj bo za nas upanje, da bomo smeli biti nekoč Kristusu kralju pridruženi v nebesih.
Dnevi, ki so pred nami bodo posvečeni tudi Karitasu in bližnjim. Zato se ob tej priložnosti zahvalim vsem, ki kaj dobrega storite pomoči potrebnim, posebej pa vsem sodelavcem Karitasa, ki svoj čas in dobro voljo namenite ljudem v stiski. Zato, da bi skupaj zmogli prebroditi težave in stiske, sem v moči duhovniške službe tudi sam tukaj z vami. Tistim, kateri pa kdaj prisluhnete tudi mojim stiskam, pa sem še posebej hvaležen.

Povezani smo v Kristusu Kralju
Vaš župnik