Duhovna misel za Veliko noč

SMRT NAD NJIM NIMA VEČ OBLASTI (Rim 6, 9)

Ob velikonočnem prazniku se v cerkvah zbere množica ljudi. Vprašanje pa je, če se ista množica zaveda, da pomeni velikonočni praznik zmago Jezusa Kristusa nad smrtjo? To ni le zmaga nad njegovo smrtjo, ampak zmaga nad smrtjo vsakega človeka. Vsak kdor veruje, da je Jezus Kristus na velikonočno jutro, na prvi dan v tednu, (v nedeljo) vstal od mrtvih, je tudi sam deležen nesmrtnosti. V povprečju veruje v vstajenje vsak tretji nedeljnik. To pomeni, da množica, ki se na veliko noč zbere v cerkvi ni nikakršen pokazatelj vernosti. Če je v naši župniji okoli 300 rednih nedeljnikov pomeni, da jih okoli 100 veruje v vstajenje Jezusa Kristusa in v lastno vstajenje. Vera v vstajenje se kaže tudi v tem, da postane pogovor o smrti nekaj vsakdanjega, neobremenjujočega. Po drugi strani pa se zdi nelogično, da se kristjan, ki redno obiskuje sveto mašo, izogiba pogovorom o smrti in o temah, ki so povezane s tem. Če smo resnično pravi verniki, potem bodimo hvaležni Gospodu, da nas je poklical v življenje in s hrepenenjem pričakujmo zadnji trenutek življenja, ko se bo za nas začel »tretji dan« vstajenja, vrata v Božje kraljestvo.

 VSEM ŽELIM BLAGOSLOVLJENE VELIKONOČNE PRAZNIKE!

(župnik Amadej)