“Gospod, nauči nas moliti!” – 4. del

POT KRSCANSTVA

» Gospod, nauči nas moliti…«

Molitev je najbolj pomembna za kristjana. Kristjana brez molitve ni. Ne moremo živeti ne da bi molili. Nimamo kaj pričevati, če z molitvijo ni izpolnjeno naše srce. Duhovniki nimajo kaj oznanjati, če z molitvijo niso izprosili Gospoda, da pride k njim v tem trenutku. Kako puste in prazne so besede tega sveta, kdo naj jih še posluša. Pa so jih polne revije in časopisi, povsod imamo tega v obilju, nimamo pa duhovnega žara, nimamo ljudi molitve. Prenehali smo verjeti v moč molitve. Vse drugo počnemo preden začnemo moliti, a vendar je molitev najmočnejše orožje v rokah kristjana.
Najmočneje moli takrat, ko ti gre najbolje v življenju. Postaviti se pred Gospoda in reči mu Gospod hvala ti. Molitev zahvaljevanja – zahvaljuje se ti moje srce Gospod za ta dan, hvala ti za vse, kar mi daješ danes, hvala ti za ljudi, ki si mi jih podaril, hvala ti za domače, hvala ti za moža, ki je nemogoč, hvala ti za mojo ženo, ki je nerazumljivo nemogoča, hvala ti hvala, hvala. Uči se Bogu zahvaljevati dragi vernik, potem boš občutil slasti svojega Boga.  Ne dopusti, da se ti molitev pretvori v alarm, v alarmantno stanje. Nimaš več kam, samo molitev ti je ostala. Dobro je tudi tedaj moliti in seveda da takrat molimo, seveda da klečimo, seveda da solze točimo. Vendar ne pozabi svojega Boga takrat, ko si vzdignjene glave in vzdignjenega čela, obstojen v tem svetu, takrat moli, da te Gospod naredi dostojnega hoje po tem svetu. Zahvaljuj se Gospodu z hvala ti Gospod za vse. To nam manjka. Verujte v moč molitve dragi verniki. Spomnite se tolikih, ki so goreče molili Jezusa, da jih ozdravi. Oni so verjeli v molitev. Molitev ni abrakadabra. Molitev ni čaranje. Molitev je izpoved moje vere v Rešitelja močnega in velikega. Veruj v moč molitve. Veruj kakor tisti, ki so pred Kristusa prihajali in predenj izlivali svojo bolečino, ker so verovali, da jih lahko samo On ozdravi, samo On jih lahko preporodi, samo On jih sliši in razume do konca, ker ta svet vas ne bo nikoli razumel, zato se ne razočarajte v ta svet. Kristjan ne sme biti razočaran. Zakaj? Zato ker mora vedeti, da ta svet ne bo nikoli razumel kristjana do konca. Zato bodimo ljudje upanja, Jezusovega upanja, Božjega upanja, upanja izpolnjenega s Svetim Duhom. To naj nas nosi, od tega se lahko živi, vendar moleč globoko, verujoč, da mene Bog čuje, da mene Bog hoče uslišati, da je Bog meni dal molitev kot pristop k Njemu, pot do Njega.  Potrebno je vztrajno moliti ob vsakem času, neumorno, neprestano, moliti s svojim življenjem, moliti s svojim pogovorom, s svojo vožnjo, s svojim delom, s svojo zabavo …

Pogovor z Bogom….je molitev, premišljevanje, meditacija, obisk svete maše, razne druge pobožnosti, litanije, branje božje besede, šmarnično branje…zatekanje s prošnjo posebej v tem mesecu k presvetemu Srcu Jezusovemu, ki je bogato za vse, ki ga kličejo…

( molitev po namenu MZDP)

Oče naš – Zdrava Marija – Slava Očetu – Marija, kraljica družine – prosi za nas!
Marija, kraljica apostolov – prosi za nas!
Brezmadežno Srce Marijino – prosi za nas!