Oznanila za 28. nedeljo med letom

Oznanila v PDF obliki za tiskanje

Kraljica presvetega rožnega venca,
prosi za nas!

Vlada RS je dne 16. septembra 2021 sporočila svoj odlok o izpolnjevanju PCT pogoja za področje opravljanja verske dejavnosti, ki je začel veljati 18. septembra 2021, v katerem je določeno, da je izvajanje verskih obredov dovoljeno ob izpolnjevanju pogoja PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Za vse, ki so starejši od 6 let, je obvezna uporaba zaščitnih mask znotraj cerkva; zunaj je obvezna zgolj, če ni mogoče zagotoviti 1,5 metra medsebojne razdalje. Še vedno je obvezno razkuževanje rok ob vstopu in izstopu iz zaprtih prostorov, v katerih se kolektivno uresničuje verska svoboda.

SKRB ZA BOGOSLUŽNI PROSTOR
Bog povrni vsem, ki ste slišali vabilo in priskočili na pomoč pri čiščenju cerkve sv. Martina. V smislu poživitve skrbi za cerkev, kar se tiče snažnosti in urejenosti, vas v prihodnje prosim, da se v vašem okolišu, vasi oz. ulici pogovorite o tem, kdo bo kot koordinator na župnijski ravni zadolžen za sestavo skupine, ki bo parkrat na leto poskrbela za čistočo bogoslužnega prostora.
Prosim vas, da mi do konca meseca sporočite vaše predloge in kontakte. V petek, 29. oktobra, ob 16.30 bo čiščenje cerkve pred praznikom. To pot prošnja in vabilo velja še za vse. Kasnejša čiščenja pa bodo, kot že omenjeno, potekala po seznamu ulic, zaselkov.

Karitas vas obvešča, da bodo tudi letos zbirali darove za ljudi v stiski preko sveč in zastavic za grobove ob dnevu vseh svetih in spominu na rajne.

SPOMIN ZA RAJNE
Ob prazniku vseh svetih bomo ob 18. uri pri sv. Mariji, molili rožni venec ob spominu naših rajnih. Do konca meseca mi lahko oddate v kuverti čitljivo zapisane podatke o vaših pokojnih za katere želite, da se jih ob rožnem vencu na večer vseh svetih posebej imenuje in se jih posebej spomnimo. Višina daru, ki ga priložite k namenu, ni določena, temveč je vaš dar prostovoljen.

MAŠA PRI SV. MARKU
V četrtek 21. oktobra bo god sv. Uršule. Ob tej priložnosti bo sveto bogoslužje pri sv. Marku, kje stoji stranski oltar sv. Uršule. Sveta maša bo izjemoma že ob 18.uri. Cerkev sv. Marka nas bo takrat sprejela ob soju sveč in s pridihom starodavnosti. Lepo povabljeni.

OBNOVA FRESKE SVETEGA ALOJZIJA
V župnijski cerkvi sv. Martina, steno stranske kapele Rožnovenske Marije krasi poslikava oz. freska sv. Alojzija molečega pred oltarjem. Freska je delo Janeza Wolfa iz leta 1863. Izredno lepo umetniško delo omenjenega avtorja pa potrebuje osvežitev in obnovo, zato naznanjam ta dogodek in Vas naprošam za darove.
Posebej naj ta prošnja doseže vse tiste, ki nosite ime svetega Alojzija oz. so vaši starši za vas izbrali ime Slavko, Slavka in vas tako priporočili omenjenemu svetniku.
Za obnovo ste že darovali 540 €.

Svete maše se obhajajo po naslednjih namenih:
ponedeljek 11. oktober
sv. Janez XXIII., papež
19.00 sv. Marija: + Ana Bricl + Jožef
za zdravje

torek 12. oktober
sv. Maksimiljan Celjski, mučenec
18.30 sv. Marija: MOLITEV R.V.PRED NAJSVETEJŠIM
19.00 sv. Marija: + Jožef Koznik
+ Lenart Kužnik, Jožefa Gajser
+ Frida Vrtačnik in sor.

četrtek 14. oktober
sv. Kalist I., papež
18.30 sv. Martin: MOLITEV R.V. PRED NAJSVETEJŠIM
19.00 sv. Martin: + sor. Hren, Serša, Medvešek, Rafko Podgoršek
+ Franc Gorenc – 30. dan

petek 15. oktober
sv. Terezija Avilska, redovnica
8.00 sv. Martin: + Terezija Kmetič
+ Lucija Katič
+ Ana Brečko

sobota 16. oktober
sv. Hedvika, kneginja
19.00 sv. Martin: + Hedvika, Edi Hribšek
+ Nežka Hribšek in sorodniki

nedelja 17. oktober
29. nedelja med letom
8.00 sv. Marija: Bogu v zahv. za usp. o. delo
10.00 sv. Martin: živi in + farani
+ Marija, Martin Bukovec
za zdravje


ponedeljek 18. oktober
sv. Luka, apostol
19.00 sv. Marija: + Silvo – 30. dan, Ludvik Šivec – obl.

torek 19. oktober
sv. Pavel od Križa
18.30 sv. Marija: MOLITEV R.V. PRED NAJSVETEJŠIM
19.00 sv. Marija: + družin Mivec, Lebar
+ častita sestra Serafina Černe

četrtek 21. oktober
sv. Uršula, mučenka
18.00 SV. MARKO: + Papeževi in sorodniki
+ sorodniki Golčnik, Zupan

petek 22. oktober
sv. Janez Pavel II., papež
8.00 sv. Martin: + Erika Rajh
+ Ivan, Frančiška Jan in sor.

sobota 23. oktober
sv. Janez Kapistran
19.00 sv. Martin: + Veronika Verdel
+ Mihaela, Leopold Selevšek – obl.

nedelja 24. oktober
30. nedelja med letom
MISIJONSKA
8.00 sv. Marija: živi in + farani
10.00 sv. Martin: + iz družine Flis
+ Viktorija Naglič – obl.


ponedeljek 25. oktober
19.00 sv. Marija: + starši Verk, Bukovec

torek 26. oktober
18.30 sv. Marija: MOLITEV R.V.PRED NAJSVETEJŠIM
19.00 sv. Marija: + Adolf Vengust – obl.

četrtek 28. oktober
sv. Simon in Juda Tadej, apostola
18.30 sv. Martin: MOLITEV R.V. PRED NAJSVETEJŠIM
19.00 sv. Martin: + Karolina Kraševec (r.d.v. več.)
+ Anica Gornik

petek 29. oktober
8.00 sv. Martin: + starši Gustarin, Knez

sobota 30. oktober
19.00 sv. Martin: + Leopold, Marjetka Hočevar
+ Mili, Jani Štrovs
+ Blaž Žnideršič

nedelja 31. oktober
21. nedelja med letom
ŽEGNANJSKA
8.00 sv. Marija: živi in + farani
+ Rudi Prašnikar
10.00 sv. Martin: + Hedvika Hribšek – 1. obl.
+ Josip Škofca

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri daritvi. Sv. maše lahko naročite v zakristiji po bogoslužju, po telefonu ali elektronski pošti, v času uradnih ur v župnijski pisarni ali oddate kuverto z željenim datumom in mašnim namenom v poštni nabiralnik. Bog povrni za vaše namene.

Priprava staršev in botrov na krst
V mesecu oktobru, bo priprava staršev in botrov na krst, v četrtek 14.10 ob 18.00 uri. Starši in botri naj prijavijo svojo udeležbo preko el. pošte ali po telefonu, kjer se dogovorimo tudi za datum sv. krsta.

S svetimi opravili so bili pokopani:
+ Štefanija Rauter, Mestni trg 10,
+ Jožef Petek, Šuštarjeva kol.1,
+ Alojz Zakošek, Šuštarjeva kol. 26,
+ Silva Špilek, Cesta Tončke Čeč 19.
Gospod, daj jim večni mir in pokoj in večna luč naj jim sveti.
Naj počivajo v miru.
Amen.