Oznanila za teden od 14.2. do 20.2.

– Prejšnjo nedeljo ste darovali pri sv. Martinu 371,68 evrov in pri sv. Katarini 75,47 evrov. Skupaj 447,15 evrov. Bog povrni!

– Glede darov, ki jih zbiramo pri svetih mašah, želim spomniti, da gre vse za potrebe župnije. Če gre kakšna nabirka izven župnije, se to posebej oznani. Kdor želi bolj natančne podatke o upravljanju župnijskega premoženja, se lahko brez slabe vesti oglasi v župnišče, kjer bo dobil na vpogled blagajniško knjigo. Želim, da se v naši župniji ustvari zavest, da darovi, ki jih zberemo pri svetih mašah, niso od škofa niti od župnika, ampak so župnijski. Glede na vse večje pomanjkanje duhovnikov se bo v prihodnje določala prisotnost duhovnika na župniji tudi glede finančnih zmožnosti župnije;

– ves teden do petka bo v Celju potekal tradicionalni katehetski simpozij z naslovom »Katehet v Samarijanovi suknji«. Simpozij je izobraževanje za vse, ki se ukvarjamo s katehezo. Zato v tem tednu odpade verouk. Ker pa so med 18. in 27. februarjem šolske počitnice, začnemo z veroukom 28. februarja;

– s prvo postno nedeljo, 13. marca, bo jutranja nedeljska sveta maša v župnijski cerkvi ob 8.00.;

– v dogovoru z novomašnikom Janezom Rusom, mu bo naša župnija darovala novomašni kelih, v vrednosti približno 1500 evrov. Prav tako bo šla na stroške župnije okrasitev cerkve in Doma svobode, kjer bo kosilo. Skupni stroški, ki se tičejo župnije, bodo tako znašali med 2500 in 3000 evri. V ta namen zbiramo prostovoljne prispevke, ki jih lahko oddate v župnišče ali v Martinov kot. Vsako zadnjo nedeljo v mesecu pa bo polovica nabirke namenjena za zgoraj navedene stroške. Če se bo nabralo več denarja, kot je potrebno, bomo pomagali novomašniku pri stroških pogostitve.