Oznanila za teden od 16.2. do 22.2.

Svetopisemska skupina: Srečanje bo v ponedeljek, 16. 2. ob 18.45.

Postni čas: V postni čas bomo vstopili na pepelnično sredo, 18. 2. Pri sveti maši bomo opravili obred pepeljenja. S postom in pokoro se bomo pripravili na praznik Gospodovega vstajenja, ki predstavlja bistvo krščanskega verovanja. Poleg klasičnega zdržka od mesnih jedi, si moramo zastaviti temeljno vprašanje: »Kaj me ovira na poti za Gospodom?«. Če me npr. ovira »facebook«, se mu bom v letošnjem postnem času odpovedal.

40 dni brez alkohola: Za marsikoga je lahko ta akcija spodbuda, da se za vse življenje odpove alkoholu. Uživanje alkohola namreč ne spada k bistvenim človekovim potrebam kot so npr. potreba po dihanju, hrani, vodi, spanju in razmnoževanju.

40 dni brez telefona: Društvo SKAM – Skupnost katoliške mladine za letošnji postni čas prvič organizira akcijo 40 dni brez telefona. Vsi smo povabljeni, da v postnem času izklopimo telefon vsaj med 19.00 in 20.00. Brez slabe vesti pa lahko telefon izklopimo tudi za dlje časa.

Križev pot: Postna pobožnost bo v cerkvi sv. Martina, ob petkih ob 17.30, pri sv. Mariji pa ob 6.30. Ob nedeljah bo križev pot v Retju, ob 16.00. Križev pot bodo oblikovale posamezne župnijske skupine. Pri sv. Mariji se bodo organizirali sam. Razpored skupin pri sv. Martinu: 20. 2. molitvena skupina in prenova, 27. 2. odrasli in otroški pevski zbor, 6. 3. zakonska skupina, 13. 3. karitas, 20 3. bralci, 27. 3. svetopisemska skupina, 3. 4. župnijski pastoralni svet.

Obhajanje velikega tedna: V veliki teden bomo vstopili s cvetno nedeljo, 29. 3. Od velikega četrtka do obhajanja velikonočne vigilije bodo obredi pri sv. Martinu, ker bo tam tudi Božji grob. V velikonočni praznik bomo vstopili z velikonočno vigilijo, ki bo 5. 4. ob 4.00. Razpored svetih maš na veliko noč bo objavljen kasneje.