Oznanila za teden od 24.6. do 30.6.

Dan državnosti: Na predvečer dneva državnosti, 24. 6. ob 20.30, bo v Retju sveta maša po njej pa bo kresovanje pred cerkvijo.

Molitvena skupina: Srečanje molitvene zveze za duhovne poklice bo v torek, 25.6., po sveti maši.

Oratorij: Med 1. in 5. 7. bo v naši župniji potekal oratorij, ki je namenjen otrokom iz obeh Trboveljskih župnij. Prosim, da otroke prijavite v župnišču ali pri Maji Žibret. Prispevek na otroka je 17 €.

Korekcija urnika svetih maš: Tako kot lansko leto bo tudi letos v juliju in avgustu nedeljska sveta maša v župnijski cerkvi ob 10.00, pri sv. Katarini pa ob 8.00.

Mašniška posvečenja 2013: Drugo stopnjo zakramenta svetega reda želijo prejeti: Koprska škofija: Blaž Batagelj, roj. 7. 2. 1987, župnija Kamnje. Ljubljanska nadškofija: Martin Golob, roj. 2. 3. 1988, župnija Šmartno pri Litiji. Branko Setnikar, 1. 4. 1987, župnija Polhov Gradec. Marko Mohor Stegnar, roj. 12. 7. 1988, župnija Dob. Mariborska nadškofija: Jure Sojč, roj. 9. 7. 1984, župnija sv. Lovrenc na Pohorju. Murskosoboška škofija: Boris Kučko, roj. 5. 10. 1983, župnija Turnišče. Novomeška škofija: Mitja Bulič, roj. 7. 11. 1980, župnija Črmošnjice. Dejan Pavlin, roj. 27. 7. 1984, župnija Šentjernej. Lazarist: Tilen Prinčič, roj. 6. 4. 1984, župnija Vipolže. Če kdo ve za kakšen zadržek, naj to sporoči na pristojen škofijski ordinariat ali provincialat redovne skupnosti. Molimo za letošnje novomašnike.

Petrov novčič: Nabirka na praznik apostolov Petra in Pavla se imenuje tudi Petrov novčič. To je edina nabirka v letu, ki jo pošljemo na Sveti sedež v Vatikan.

Romanje na Velehrad: Ob 1150. obletnici prihoda slovanskih apostolov Cirila in Metoda na Moravsko, škofija Celje med 4. in 6.7. organizira romanje na Velehrad. Romanje obsega Prago, Olomouc in Brno. Osrednje slavje bo v petek, 5. 7., na Velehradu. Cena romanja je 189 €. Prijave sprejemamo v župnišču.

Možnost za pogovor: Večkrat je že bilo objavljeno, da sem na voljo za osebni pogovor. Zdaj samo opominjam, da ta možnost, po predhodnem dogovoru, še vedno obstaja. Takšni pogovori so bistveni del duhovniške službe, zato ste vsi dobrodošli. Gotovo je, da se med sveto mašo ne da odgovoriti na vsa vprašanja, ki zadevajo krščanstvo. Na voljo sem vam za vsa vprašanja, ki se tičejo duhovnega življenja.