Oznanila za teden od 30.4. do 6.5.

ŠMARNIČNA POBOŽNOST V ŽUPNIJI
V mesecu maju bodo šmarnične svete maše po naših podružnicah, in sicer ob ponedeljkih pri sv. Marku, ob torkih pri sv. Mariji, ob sredah v Retju, ob četrtkih pri sveti Katarini, ob petkih pri sv. Miklavžu, ob sobotah zvečer pa pri sv. Martinu. Izjema pa le v tednu prošnjih dni, ko bo bogoslužni red nekoliko spremenjen zaradi praznika. Pri mašah na podružnicah bomo prebirali šmarnice za odrasle. Otroci bodo imeli kratke otroške šmarnice in majsko pobožnost vsak večer ob 19. uri pri svetem Martinu.

MAŠA PRI SV. KATARINI IN BLAGOSLOV TRAKTORJEV
V sredo, 2. maja, bomo sveto mašo obhajali ob 10. uri pri sv. Katarini. Po maši bo tradicionalni blagoslov traktorjev in drugih kmetijskih mehanizacij. Tako se bomo vsi skupaj priporočili sv. Katarini in drugim pomladnim svetnikom za blagoslov in božje varstvo pri delu na kmetijah, poljih, travnikih, vrtovih…

GOD SV. FLORIJANA
Ob godu sv. Florjana, zavetnika gasilcev, bomo s posebno priprošnjo in gasilsko sveto mašo priporočili Bogu naše gasilce. V ta namen bo sveta maša z udeležbo gasilk in gasilcev v nedeljo, 6. maja, ob 10. uri pri sveti Mariji. Sveto mašo bomo darovali za vse žive in pokojne člane gasilskega društva.

NAŠI POKOJNI: V minulem tednu je bila s svetimi opravili pokopana: + Terezija Kralj (Ojstro 1)