Oznanila za teden od 30.8. do 5.9.

– V noči iz 3. na 4. september, to je iz petka na soboto, od 19.00 do 9.00, bo škofijska molitvena noč za duhovne poklice. Naša župnija je posebej vabljena v soboto, med 7.00 in 9.00. Ker je to tudi prva sobota, bomo začeli s sveto mašo, nato pa bo potekala molitev do 9.00.

– V soboto, 12. 9. bo v Petrovčah škofijski molitveni dan za duhovne poklice, za začetkom ob 9.00. Naša župnija organizira avtobusni prevoz. Odhod avtobusa bo ob 7.30 izpred cerkve. Cena je 5 evrov za posameznika, za družine 10 evrov, za ministrante in veroučence pa je prevoz brezplačen.

– Zakonci, ki v letošnjem letu praznujete jubilej sklenitve zakonske zveze, ste vabljeni v nedeljo, 5. 9., ob 15. uri k zahvalni sv. maši. Zaradi priprav na slovesnost, naprošam vse zakonce, tudi tiste, ki ste bili poročeni drugje, da svojo prisotnost potrdite do 31. avgusta na župnijski ali osebni telefon: 059 014 680, 031 344 970. Ob prijavi sporočite ali želite tudi spominsko sliko, ki vaju bo spominjala na obletnico poroke. Prispevek zanjo je 20 evrov.

– V nedeljo 5. 9., od 14.00 naprej, bo srečanje bolnikov v slovenskem Lurdu, v Brestanici. Podroben program je na oglasni deski.

– Veroučno leto bomo pričeli v nedeljo, 12. 9., s sveto mašo. V ponedeljek, 13. 9., bo sestanek za vse starše veroučencev, ob 19. uri, v župnijski dvorani. Prijavnice za veroučno leto 2010/2011 so na voljo v cerkvi oz. v župnijski pisarni. Za prvi razred je posebna prijavnica. Prijava otroka je obvezna, ne glede na razred veroučne šole. Prijavnico dobro preberite starši in otroci. Če mislite, da izpolnjujete, kar je navedeno na prijavnici, jo podpišite in prinesite v župnišče ali k prvi uri verouka. Učbeniki bodo na voljo od 1. septembra naprej v župnijski pisarni.K oznanilom je priložen tudi urnik, ki ga lahko hkrati vidite tudi na oglasni deski.

– S septembrom ne bo več večerne nedeljske maše. Od 6. 9. naprej bodo tedenske maše ob 19.00, razen ob sredah ostaja maša ob 7.00. Oktobra tudi ne bo več jutranje svete maše ob prvem četrtku, prvem petku in prvi soboti.