Oznanila za teden od 4.10. do 10.10.

– Danes ob 15.00 bo osrednje slavje ob 10-obletnici ustanovitve sosednje župnije, Trbovlje-sv. Marija. Sveto mašo bo vodil škof ordinarij, dr. Stanislav Lipovšek;

– s prvim oktobrom smo začeli rožnovensko pobožnost. Pred vsako večerno sveto mašo pol ure prej molimo rožni venec pred Najsvetejšim in prejmemo blagoslov. V ta namen je pod korom pripravljena košara, kamor lahko položite molitveni namen za posamezni dan. Tisti namen ali nameni, ki bodo pred začetkom molitve v košari, bodo prebrani pred začetkom molitve;

– v petek, 8. 10., bo romanje župnijske Karitas;

– v soboto, 9. 10., bo romanje župnijske molitvene skupine;

– v soboto, 9. 10., začenjamo z rednimi svetimi mašami pri sv. Miklavžu. Maša bo vsako drugo soboto v mesecu, ob 8.00. To soboto bo izjemoma ob 7.00, ker bo ob tej uri začela s sveto mašo romanje naša župnijska molitvena skupina;

– 9. 10. ob 18.30, bo v starem župnišču prvo srečanje Šole za zakon. To je celoletni program za pare, ki se želijo dobro pripraviti na zakrament svetega zakona. Več informacij na tel. 051 413 912; (Inka Špajzer)

– v soboto, 16. 10. ob 20.00, bomo začeli z verskim izobraževanjem za odrasle. Odraslim, ki želite prejeti zakramente uvajanja v krščanstvo (krst, birma, evharistija) bodo srečanja veljala za katehumenat, ki bo trajal do velike noči 2012. Na srečanja ste vabljeni vsi: tisti, ki ste že kristjani in tisti, ki želite to postati;

– 24. 10. ob 15.00, bo v baziliki cistercijanskega samostana v Stični diakonsko posvečenje sedmih kandidatov za duhovništvo, med katerimi je tudi bogoslovec Janez Rus iz naše župnije. Ker je to velik dogodek za našo župnijo, se posvečenja udeležimo v čim večjem številu. Kdor se želi udeležiti posvečenja, naj se prijavi pri meni, osebno ali po telefonu.