Oznanila za teden od 5.9. do 11.9.

Obisk milostnega kipa fatimske Marije
V sredo zvečer bomo v našo župnijo sprejeli milostni kip Marije romarice iz Fatime. To bo dan posebnega pomena za vse nas. Prav je, da ob češčenju Marije ne pozabimo na Jezusa. 2016-35-2Ob tem zgolj opomin k temu, da se pred Marijinim kipom obnašamo primerno. Marija prihaja med nas v letu božjega usmiljenja in prav je, da iščemo usmiljenja tudi ob zakramentu svete spovedi. Priložnost za sveto spoved bo od 17.30 pa do 19. ure, ko bo tudi sveta maša. Sveto bogoslužje bo zvečer vodil moj sošolec, g. Sebastijan Valentan, ki študira v Rimu, in je te dni na dopustu. Pri njemu boste lahko pristopili tudi k sveti spovedi. Marijo romarico bomo pri sv. Mariji pričakali ob 17.30. Po sprejemu bo molitev in češčenje ter sv. maša. Po maši bomo kip fatimske Marije prepeljali k cerkvi sv. Martina od koder bo po sprejemu, predvidoma okrog 20.30, procesija z lučkami po bližnji okolici. Ko se vrnemo v cerkev pa sledijo litanije in bdenje ob Marijinem kipu. K celonočnemu bdenju smo povabljeni vsi, posamezni člani žup. skupin pa še posebej po spodaj določenem razporedu. Procesijske svečke bodo na razpolago pred cerkvijo. Na Marijin praznik bo ob 6.45 praznična sv. maša in slovo Marije romarice.

Spored bdenja ob Mariji romarici po skupinah:
22.00 – 23.00: pevski zbor
23.00 – 24.00: molitvena skupina
24.00 – 1.00: biblična skupina
1.00 – 2.00: zakonska skupina I.
2.00 – 3.00: zakonska skupina II.
3.00 – 4.00: karitas
4.00 – 5.00: bralci božje besede
5.00 – 6.00: ŽPS

Župnijsko romanje – Sombotel
V soboto, 24. 9. 2016, ste vabljeni na župnijsko romanje na Madžarsko v Szombatel, rojstni kraj sv. Martina. Odhod avtobusa bo ob 6.00 izpred cerkve sv. Martina. Prijavite se v župnijski pisarni ali g. Mihaelu Hildu do 20. 9.. Cena: 15 eur/osebo.

Stična mladih
V soboto, 17. septembra, bo pri cistercijanskem samostanu Stična na Dolenjskem, potekal festival Stična mladih. Prijave in informacije dobite pri Ani Špajzer. 2016-34-2

Molitvena skupina
Srečanje molitvene skupine pri sv. Mariji bo v ponedeljek, 5. 9., po večerni sveti maši.

Biblična skupina
Z druženjem ob božji besedi bomo nadaljevali tudi v biblični skupini. Prvo jesensko srečanje bo v ponedeljek, 12. septembra ob 20. uri v učilnici pri sv. Mariji.

Oklic zaročencev
Zakrament sv. zakona želita prejeti: ženin Robert Jerman, ključavničar, roj. 10. 9. 1972, sin + Stanislava in Anke roj. Kmetič; nevesta: Nina Kovačič, poslovna sekretarka, roj. 25. 7. 1980, hči Dušana in Marije roj. Izgoršek. Bivata Prapreče 27, župnija Zagorje ob Savi.