Oznanila za tedna od 1.4. do 14.4.

ORATORIJSKI DAN
Otroci, lepo ste vabljeni na oratorijski dan, ki bo na cvetno soboto, 13.4. 2019. Spoznavali boste postno svetnico Sveto Veroniko. Veronika je svetopisemska žena, ki je Jezusu podala potni prt, ko je nosil križ. V zahvalo je dobila v prt odtisnjen Jezusov obraz. Veronike se najpogosteje spomnimo v postnem času, ko molimo sveti križev pot in je v tej molitvi omenjena v 6. postaji.
Prijavnico za oratorij lahko najdete na župnijski spletni strani ali pa v cerkvi zadaj, kjer so oznanila.

OBHAJANJE CVETNE NEDELJE
S cvetno nedeljo Gospodovega trpljenja bomo vstopili v veliki teden. Blagoslov cvetja, zelenja in butaric bo pri obeh mašah. Če bo ugodno vreme se za blagoslov zberemo tako pri sveti Mariji kakor pri sv. Martinu zunaj pred cerkvijo, kjer bo blagoslov in nato procesija v cerkev in sveta maša.

NABIRKA CVETNE NEDELJE
Nabirka pri svetih mašah na cvetno nedeljo bo v celoti namenjena za stroške krašenja naših cerkva. Hvala za vaš dar.

KARITAS SPOROČA, da bodo pri sveti Mariji na razpolaga butarice. Darovane prispevke zanje bo Karitas porabil za pomoč družinam v stiski.
Župnijska Karitas sporoča tudi, da so in bodo na voljo velikonočne voščilnice, ki so ročno delo pridnih rok sodelavk Karitasa. Vaš prostovoljni dar bo namenjen potrebam Karitasa.

OLJČNE VEJICE ZA CVETNO NEDELJO
Iz primorskih župnij pa nam tudi letos pošiljajo oljčne vejice. Vaš dar zanje bo namenjen za obnovo istrskih cerkva.

Spovedni dan v domu Franca Salamona
V petek, 12. 4., bo spovedni dan in delitev svetih zakramentov v domu Franca Salamona. Sorodnike stanovalcev, ki prebirate te vrstice, prosim, da mi sporočite koga še posebej obiskati.

SPOKORNO BOGOSLUŽJE IN SVETA SPOVED
Spokorno bogoslužje in sveta spoved za obe župniji bo na cvetno soboto, 13. aprila, ob 16. uri pri sveti Mariji.

ČIŠČENJE CERKVE SV. MARTINA
Vse ljudi dobre volje in pridnih rok vabim na predpripravo na praznik. K temu vabi tudi čiščenje našega skupnega doma, cerkve sv. Martina, ki bo v petek, 12. 4. 2019, ob 16h. Skrbimo za čistočo in urejenost v nas in okoli nas.

ŽUPNIJSKO ROMANJE
VSEM, KI ŠE OKLEVATE S PRIJAVAMI NA ROMANJE V PROVANSO, SPOROČAM, DA JE ZADNJI DAN PRIJAVE 10. APRIL. Pohitite s prijavo.

OBISK BOLNIKOV
V petem in šestem postnem tednu bom obiskoval naše bolnike po domovih, in sicer:
ponedeljek, 8. april: Gabrsko, Knezdol, Pod Ostrim vrhom
torek, 9. april: Majcenova cesta, Ulica španskih borcev, Trg svobode
torek, 16. april: Klek, Savinjska cesta, Trg Franca Fakina

PRESTAVITEV URE
Potem, ko smo urine kazalce premaknili na poletni čas, bodo večerne svete maše med tednom ob 19. uri.