Oznanila za tedna od 18.3. do 31.3.

ROMANJA V LETU 2019
Na seji ŽPS – ja smo oblikovali in potrdili datume letošnjih romanj. Objavljam datume in lokacije, da boste lahko že vnaprej razmišljali in se odločili za kakšno izmed romarskih poti.
* 27. april: PEŠ ROMANJE V PETROVČE
* 1. junij: ROMANJE župnijskih sodelavcev – Ptujska gora
* 15. junij: PEŠ ROMANJE NA SV. PLANINO – VIDOVO
* 6. – 9. julij: ROMANJE Z ARI TOURS
* 31. avgust: ŽUPNIJSKO ROMANJE- Primorska
* 1. september: ROMANJE BOLNIKOV IN OSTARELIH V BRESTANICO
* 7. september: ROMANJE V PETROVČE – škofijski molitveni dan za duhovne poklice
* 6. oktober: ROMANJE NA BREZJE

KRIŽEV POT V CERKVI SV. MARTINA
22. 03. ob 17.30: pevci cerkvenega zbora
29. 03. ob 17.30: Svetopisemska in molitvena skupina
05. 04. ob 18.30: Župnijska Karitas
12. 04. ob 18.30: Ministranti in izredni delivci
19. 04. ob 15.00: Medžupnijski pastoralni svet

Oltar svetega križa lepo napreduje in dobiva novo podobo. Predvidoma v drugem tednu meseca aprila naj bi se izvršila postavitev.
Hvala vsem za darove in se še priporočamo, saj vse še ni pokrito.

G. Podkrižnik iz Laškega, je skupaj z križepotnim razpelom, o katerem ste brali v prejšnjih oznanilih, obnovil tudi kip Jezusa v božjem grobu.
Te dni pa smo iz pasarske delavnice dobili na novo urejene svete posode, za katere mora imeti duhovnik še posebej skrb. Hvala da smo lahko z vašimi darovi uspeli tudi to urediti.

OLJČNE VEJICE
Že sedaj spominjam, da bodo iz primorskih župnij tudi letos poslali oljčne vejice. Vaš dar zanje bo namenjen za obnovo istrskih cerkva.

ŽUPNIJSKO ROMANJE
Tudi v letošnjem letu skupaj z turistično agencijo Aritours pripravljamo tokrat poletno romanje. Pot nas bo med 6. in 9. julijem 2019 vodila v Provanso, na Azurno obalo, v Avignon…. Turistična agencija Aritours je za nas pripravila ugodno ponudbo. Čimprej se odločite in prijavite za to enkratno romanje. Vzemite programski list.