Oznanila za teden od 25.6. do 1.7.

URADNE URE – v župnijski pisarni bodo v počitniškem času običajno ob ponedeljkih in torkih med 10. in 12. uro. Lahko pa me poiščete tudi zvečer po sveti maši.
Če me kdaj iščete, pa me ni doma, se ne jezite, ker takrat tudi vi niste doma.

NOVOMAŠNIKI – Cerkev na Slovenskem se letos veseli kar 20 novomašnikov, kar je največ po letu 2005. Imejmo jih v mislih in v molitvenem spominu.

ORATORIJ – bo potekal od 2. do 6. julija. Prijavite se.

Oznanila za teden od 18.6. do 24.6.

Gremo na potep
V soboto, 23. junija, bo »župnijsko potepanje« po slovenski Istri. Pot nas bo vodila v župnijo Markovec pri Kopru, v Krkavče in po slikoviti pokrajini slovenske Istre. Odhod bo ob 7. uri izpred župnijske cerkve. Prijavite se. Cena potepanja je: 27 eur.

V nedeljo, 24. junija, bo ob 11.30 slovesnost prvega svetega obhajila za »Katarinčane«. K prvemu svetemu obhajilu bo pristopilo 9 pripravnikov.

Zvečer ob kresnem večeru pa bo sveta maša za domovino v Retju in po maši kresovanje.

Oznanila za teden od 11.6. do 17.6.

SEJA ŽPS
Jutri, v ponedeljek, 11. junija, po večerni sveti maši bo pri sv. Mariji seja medžupnijskega pastoralnega sveta.

VIDOVO ROMANJE
V soboto, 16. junija, bo tradicionalno in zaobljubljeno Vidovo peš romanje na sveto Planino. Začetek poti bo pri podružnici sv. Lenarta na Vrheh ob 10. uri. Ob 11. uri bo sveta maša na sveti Planini. Vabljeni tudi ostali naši farani in ljudje dobre volje.

Gremo na potep
V soboto, 23. junija, bo »župnijsko potepanje« po slovenski Istri. Več informacij in podrobnosti v naslednjem župnijskem listu.

»Zakmašna obleka«
Ker so pred nami že vroči dnevi, dovolite da ponovimo nekaj pomembnih poudarkov.
Najprej prošnja vsem, »vrataricam«, ki skrbno zapirajo glavna vhodna vrata v cerkvah, da je v poletnem času potrebno poskrbeti za prezračevanje zlasti med sveto mašo. Kogar to moti, ali se mu zdi, da ga nervira prepih, naj izkoristi mesto na stranskih klopeh, pri sv. Martinu pa v stranski kapeli.
Naslednje poudarke pa velja glede »poletne« obleke v cerkvi. Kakor vemo, kaj je primerno za v gledališče, v službo ali za bazen, imamo tudi predstavo o tem, kaj obleči za v cerkev. Vendar se v tem tudi precej razlikujemo. Zato si velja priklicati v spomin da v cerkvi: moški, naj ne bo v majici brez rokavov ali v kratkih hlačah, in ženska, ki naj ne bo v majici brez rokavov ali v kratkem krilu.
Ramena torej vedno pokrita, kar je dostojno in tudi higiensko primernejše. V cerkev naj bi prišli oblečeni praznično nekoliko bolj urejeni kakor za v službo, pa vseeno manj kakor za koncert. Prosim, da si krepko pisani odstavek še posebej dobro zapomnite.

OSEBNO IMENOVANJE
Papež Frančišek je na predlog Državnega tajništva v Vatikanu našemu rojaku dr. Matjažu Roterju, ki v tem času opravlja službo tajnika Apostolske nunciature v Kolumbiji, podelil častni naziv papeškega kaplana – monsinjor.
Imenovanje mu je v torek, 5. junija, na slovesnosti na nunciaturi v Bogoti, v navzočnosti nekaterih odličnih gostov in sodelavcev papeškega diplomatskega predstavništva, podelil apostolski nuncij v Kolumbiji, msgr. Ettore Balestrero.
Kaj pomeni monsinjor?
Kaplan Njegove Svetosti oz. skrajšano Monsignor ali Monsinjor, je častni naziv duhovnikov, ki izhaja iz francoske besede »mon seigneur – moj gospod«.
Omenjen naziv je povezan z zaupanimi nalogami oz. službo, ki jo nekdo opravlja.
Zunanja znamenja za monsignorja je rdeč pas in rdeče pokrivalo, imenovano biret.
Veselimo se tega imenovanja tudi mi in g. monsignjorju dr. Matjažu Roterju, želimo blagoslova pri njegovem poslanstvu in vedno trdno povezanost z rimskih škofom in sveto Cerkvijo.
Monsignjorsko imenovanje (vir: družina.si)

NAPOVED NEKATERIH DOGODKOV:
• 24. junij 11.30: prvo sveto obhajilo pri sv. Katarini
• 24. junij 20.00: sv. maša za domovino in kresovanje v Retju
• oratorij za otroke: 2. – 7. julij

Oznanila za teden od 4.6. do 10.6.

AKTUALNO DOGAJANJE

KONCERT– danes, 3. 6., zvečer ob 18. uri ste vabljeni v našo cerkev sv. Martina na orgelsko-pevski večer oddelkov za orgle in petje Glasbene šole Litija – Šmartno in oddelka za petje glasbene šole Trbovlje.

Maša RETJE– v ponedeljek bo sveta maša pri sv. križu v Retju. Odslej bo tako vsak prvi ponedeljek v mesecu. Vabljeni na to lepo podružnico k sv. bogoslužju.

V sredo zvečer bo sveta maša v bolniški kapeli, v petek dopoldan pa v domu Franca Salamona.

Obletnica molitvene skupine – v torek bo molitvena skupina Otroci brezmadežne praznovala svojo obletnico ustanovitve. Hvaležni smo za lepo skupino molivcev in za vse milosti, ki so nam po njihovi molitvi izprošene.

Zakonska določila – 25. maja ja v veljavo stopil zakon o varovanju osebnih podatkov, ki se deloma dotika tudi cerkvenih organizacij, kar pomeni da odslej mašni nameni ne bodo več objavljeni na spletni strani ampak le v tiskani izdaji oznanil.

Sv. zakon sta v soboto, 19. maja, sklenila Manja Marija Serša in Dušan Jesenšek. Želimo jima obilo blagoslova na skupni poti.