Januarski večeri 2012

JANUARSKI VEČERI 2012
v župniji Sv. Martina v Trbovljah
»Med dvema ognjema«

Zloženka za tiskanje
(potreben je Adobe Reader)

Že dobrih 25 let potekajo v januarju v naši župniji predavanja, katerih namen je poglobiti krščanski pogled na različna življenjska in verska vprašanja. Letos bi rdečo nit lahko na kratko povzeli, po igri z žogo, ki smo jo igrali kot otroci: »Med dvema ognjema«. Tako je na primer pri vzgoji, ko bi po eni strani radi, da bi otroci bili samostojni, ko odrastejo, po drugi strani pa bi jih med odraščanjem zavijali v vato. Ko gre za umetnost, se po eni strani zavedamo, da za Boga ni vse dobro in želimo v Cerkvi najvišjo kvaliteto, dejansko pa smo zadovoljni z marsičem, kar včasih niti ni podobno umetnosti. Glede politike vsi vemo kaj bi politiki morali storiti, malo je tistih, ki se odločijo, da bodo v politiki poskusili, drugi pa se zadovoljimo s tem, da kritiziramo. Ko gre za stanje v Cerkvi, se večinoma vsi zavedamo, da bo potrebna nova evangelizacija, pa vendar o tem bolj ali manj govorimo, ne naredimo pa nič kaj dosti. Veliko naših pogovorov se vrti tudi okrog tradicionalne in osebne vere – vsi smo nekje vmes. Če govorimo o odnosu do domovine, vsi govorimo o naši domovini Sloveniji, vendar pa marsikdaj v našem odnosu do domovine težava nastane že takrat, ko je potrebno izobesiti zastavo za praznik. Na vse nakazane dileme bodo poskušali najti odgovore letošnji predavatelji.

Predavanja se bodo pričenjala vsakokrat ob 19h v župnijski dvorani.
petek, 13. 1. Bogdan Žorž: Vzgoja za kritični um
sobota, 14. 1. Benjamin Siter: »BERI SVETO PISMO!« (Od tradicionalne k osebni veri)
petek, 20. 1. Gregor Čušin: Vera in kultura
sobota, 21. 1. Franci Kek: Biti politik danes
petek, 27. 1. p. dr. Andrej Pirš: Izziv nove evangelizacije
sobota, 28. 1. dr. Rosvita Pesek: Slovenija – Moja domovina

Uvod v januarske večere pa bo že v ponedeljek, 9. 1. ob 19.00, ko bo v župnijski cerkvi Večer
božičnih napevov
 učencev solopetja GŠ Trbovlje in GŠ Litija, skupaj z
učenci orgel GŠ Litija.

VLJUDNO VABLJENI V ČIMVEČJEM ŠTEVILU!
Vstopnine ni, že vnaprej pa se zahvaljujemo za prostovoljne prispevke!