Oznanila za 4. postno nedeljo

Oznanila v PDF obliki za tiskanje

Molimo te Kristus in te hvalimo;
ker si s svojim križem svet odrešil!

OBHAJANJE CVETNE NEDELJE
S cvetno nedeljo Gospodovega trpljenja bomo vstopili v veliki teden. Blagoslov cvetja, zelenja in butaric bo pri obeh mašah.
Če bo ugodno vreme se za blagoslov zberemo tako pri sveti Mariji kakor pri sv. Martinu zunaj pred cerkvijo, kjer bo blagoslov in nato procesija v cerkev in sveta maša.
Nabirka pri svetih mašah na cvetno nedeljo bo v celoti namenjena za stroške krašenja naših cerkva. Hvala za vaš dar.

KARITAS SPOROČA, da bodo pri sveti Mariji na razpolaga butarice. Darovani prispevki zanje bo Karitas porabil za pomoč družinam
v stiski.
Župnijska Karitas sporoča tudi, da so in bodo na voljo velikonočne voščilnice, ki so ročno delo pridnih rok sodelavk Karitasa. Vaš prostovoljni dar bo namenjen potrebam Karitasa.

SPOKORNO BOGOSLUŽJE IN SVETA SPOVED
Spokorno bogoslužje in sveta spoved za obe župniji bo na cvetno soboto, 9.aprila, ob 16. uri pri sveti Mariji.

ČIŠČENJE CERKVE SV.MARTINA
Vse ljudi dobre volje in pridnih rok vabim na predpripravo na praznik. K temu vabi tudi čiščenje našega skupnega doma, cerkve sv. Martina, ki bo v soboto, 9. 4., ob 10h. Skrbimo za čistočo in urejenost v nas in okoli nas.

OBISK BOLNIKOV
V tednu po cvetni nedelji bom obiskoval naše bolnike po domovih. Prosim, da mi še sporočite kam je še potrebno priti.

ROMANJE V PETROVČE
Kot je bilo že objavljeno, bo na soboto po Veliki noči, 23. 4., že šestič potekalo peš romanje v Petrovče. Z romanjem se bomo letos vključili tudi v sinodalno dogajanje, saj se bomo na pot podali sinodalno – skupaj župljani Trbovelj in Hrastnika.
Uraden začetek peš romanja bo ob 6h pri kapelici na sv. Katarini. Romarji iz Trbovelj se bomo do tja odpravili ob 5.15 od cerkve sv. Martina.
Odhod avtobusa od cerkve sv. Martina bo ob 11.45, vstopiti pa bo možno na avtobusnih postajah skozi Trbovlje (avtobus bo šel nato v smeri Hrastnika in Laškega).
Ob 13h bo v Petrovčah sv. maša, ki jo bo daroval dekan g. Rok Metličar.
Po maši se bomo vsi skupaj: tisti, ki bodo prišli peš in romarji z avtobusom, vrnili z avtobusom proti domu.
Romarji z avtobusom se prijavite Mihi Hildu, peš romarji pa Gregoru Špajzerju.

OBNOVA FRESKE SV. ALOJZIJA
V tem tednu se začenja obnova freske sv. Alojzija. Restavratorka, akad. slik. Jasna Radšel, jo bo dokončala kot predvideva do Velike noči. Konservatorsko- restavratorska dela so ocenjena na 8.000 €.
Ob pogrebu Marije Romih in Rozi Brežnik je bilo na željo svojcev za obnovo freske sv. Alojzija darovano 965 eur.
Do sedaj ste z vašimi darovi in darovi ob pogrebih zbrali 2.665 €. S hvaležnostjo in s prošnjo za Vaše darove se lahko obnova freska sv. Alojzija začne.

Svete maše se obhajajo po naslednjih namenih:

ponedeljek 28. marec

+ Franc Roter – obl.
10.00 sv. Martin: + starši in stari starši Štemberger
+ Marina Kovač – 30.dan
16.00 RETJE: KRIŽEV POT V NARAVI (pripravijo člani župnijskih pevskih zborov)

ponedeljek 4. april
19.00 sv. Marija: + Vida Šneberger ( r.d. v več.)
za zdravje

torek 5. april
18.30 sv. Marija: KRIŽEV POT
19.00 sv. Marija: + Katja Naglič – 30. dan
+ sestra Zdenka – 30.dan

četrtek 7. april
18.30 sv. Martin: KRIŽEV POT
19.00 sv. Martin: + bratje, sestre Katič
Bogu v zahv. in zdr. v družini

petek 8. april
8.00 sv. Martin: + Minka Rovšek
+ v čast sv. apostolu Tadeju

sobota 9. april
19.00 sv. Martin: živi in + druž. Gotal, Pintarič
+ Rozi Brežnik – 30.dan
+ v dober namen (Zupančič)

nedelja 10. april
6. POSTNA – CVETNA
8.00 sv. Marija: za zdravje in + st. Knez, Gustarin
živi in + farani
10.00 sv. Martin: + Ciril Jurečič -obl., st. Senčar, + sestre
+ Kristina Bjelošević – 30.dan

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri daritvi. Sv. maše lahko naročite v zakristiji po bogoslužju, po telefonu ali elektronski pošti, v času uradnih ur v župnijski pisarni ali oddate kuverto z željenim datumom in mašnim namenom v poštni nabiralnik. Bog povrni za vaše namene.

S svetimi opravili so bili pokopani:
+ Rozalija Brežnik, Loke 1;
+ Vekoslava Šmergut, Novi dom 43;
+ Kristina Bjelošević, Opekarna 17;
+ Ana Klavžar, Keršičeva c. 21 a;
+ Zora Levičar, Savinjska c. 4 a.
Gospod, daj jim večni mir in pokoj in večna luč naj jim sveti.
Naj počivajo v miru.
Amen.