Oznanila za teden od 22.2. do 28.2.

Postni čas: V postni čas smo vstopili na pepelnično sredo. S postom in pokoro se bomo pripravili na praznik Gospodovega vstajenja, ki predstavlja bistvo krščanskega verovanja. Poleg klasičnega zdržka od mesnih jedi, si moramo zastaviti temeljno vprašanje: »Kaj me ovira na poti za Gospodom?«.

40 dni brez alkohola: Za marsikoga je lahko ta akcija spodbuda, da se za vse življenje odpove alkoholu. Uživanje alkohola namreč ne spada k bistvenim človekovim potrebam kot so npr. potreba po dihanju, hrani, vodi, spanju in razmnoževanju.

Svetopisemska skupina: Srečanje bo v torek, 23. 2. Ob 18.45. Vabljeni vsi, ki vas zanima sporočilo Božje besede.

Križev pot: Postna pobožnost bo v cerkvi sv. Martina, ob petkih ob 17.30. Ob nedeljah bo križev pot v Retju, ob 16.00. Križev pot bodo oblikovale posamezne župnijske skupine. Razpored skupin pri sv. Martinu: 26. 2. zakonska skupina, 4. 3. karitas, 11. 3. bralci, 18. 3. svetopisemska skupina, 25. 3. ob 15.00 župnijski pastoralni svet. Razpored skupin v Retju: 21. 2. Svetopisemska skupina, 28. 2. Župnijski pastoralni svet, 6. 3 pevci, 13. 3. karitas.

Svetoletno romanje: Svetoletno romanje Savskega naddekanata v celjsko stolnico, ob deseti obletnici celjske škofije, bo v nedeljo, 6. 3., z začetkom ob 15.00. V stolnici bo škofova kateheza, križev pot in sveta maša. Kdor se želi romanja udeležiti, naj se do 28. 2. prijavi pri gospe Ladislavi Medvešek ali pri meni, da se bomo vedeli organizirati glede prevoza v Celje.

Postno spokorno bogoslužje: Spokorno bogoslužje bo v soboto, 12. 3. ob 15.00 v cerkvi sv. Marije. Spokorno bogoslužje naj ne bo samo formalno predpraznično opravilo, ampak naj nam pomaga, da bomo Gospodu odkrili globino svojega srca.

Obhajanje velikega tedna: V veliki teden bomo vstopili s cvetno nedeljo, 20. 3. Od velikega četrtka do obhajanja velikonočne vigilije bodo obredi pri sv. Martinu, ker bo tam tudi Božji grob. V velikonočni praznik bomo vstopili z velikonočno vigilijo, ki bo 27. 3. ob 4.00. Že na začetku postnega časa spodbujajmo drug drugega, k liturgičnemu obhajanju velikega tedna. Sveta maša velikonočne vigilije med katero bomo obhajali Gospodovo vstajenje je liturgija vseh liturgij. Vse župljane spodbujam, da se te liturgije zagotovo udeležite.

Martinov list-255