Oznanila za 3. postno nedeljo

Svete maše se še vedno lahko obhajajo le ob strogih navodilih NIJZ in glede na določilo o predpisanem številu na kvadraturo. Tako zaenkrat javnega bogoslužja še ne moremo obhajati. Zgolj tisti, ki ste sv. mašo darovali in se bogoslužje obhaja po vašem namenu, pa bi želeli pri maši prisostvovati, me lahko pokličete, in v kolikor bo mogoče z ozirom na navodila NIJZ, se bodo dogovorimo za uro in število udeležencev.

Stopamo v sredino postnega časa, ki nas še vedno vabi k dobrim delom, spokornosti in obhajanju zakramentov.
V sredini postnega časa se obhaja tudi praznik sv. Jožefa, ki je letos še posebej osvetljen, saj smo v LETU SV. JOŽEFA, kar je razglasil papež Frančišek, 8. decembra 2020, z apostolskim pismom »Patris corde (Z Očetovim srcem)«. Tako se posebno Leto sv. Jožefa, zavetnika vesoljne Cerkve obhaja od 8. 12. 2020 do 8. 12. 2021. Z ozirom na to je prav, da 19. marec obhajamo še posebej lepo, tudi z udeležbo pri sv. obhajilu in z mislijo ter molitvijo k sv. Jožefu:

Pozdravljen, Odrešenikov varuh
in ženin Device Marije.
Tebi je Bog zaupal svojega Sina;
vate je Marija položila svoje zaupanje;
s teboj je Kristus postal človek.
Blaženi Jožef, tudi za nas se pokaži očetovski,
vodi nas na poti življenja.
Izprosi nam milost, usmiljenje in pogum,
ter brani nas vsakega zla. Amen.

Kot se spomnite smo na pokopališču lansko leto obnovili razpelo, kar je lepo sovpadalo z obnovo pokopališča. V teh dneh pa so se iz restavratorske delavnice vrnile jaslice kartuzijana p. Wolfganga. Obnova vsega tega nas je skupno stala 2.108 eur. Ob tem se obračam na vas z informacijo, da vseh stroškov še nismo pokrili in se hkrati zahvalim vsem, ki ste že darovali v ta namen.

SVETA SPOVED – nedelja v času deljenja sv. obhajila. Obvezna prijava.

OBHAJILO BOLNIKOV NA DOMU – v času pred prazniki. Vsi, ki bi želeli, da se oglasim me pokličite in se bomo dogovorili za dan obiska.

URADNE URE V ŽUPNIJSKI PISARNI – običajno ob ponedeljkih med 10.in 12.uro. To je termin za prinašanje daril 😊 Sicer pa me, za nujne zadeve (pogreb, obisk bolnika, izdaja potrdil…) pokličite ali kontaktirajte preko el.pošte ali telefona (041 298 385 /zupnijatrbovlje©gmail.com).

V prihodnjih dneh se sv. maše darujejo po naslednjih namenih:

Ponedeljek 8. marec
+ družine Centrih
+ Jožef Leskovšek

Torek 9. marec
Frančiška Rimska
+ Francka Šurk
+ Zofija Ahac
+ Stjepan Pintarić

Petek 12. marec
+ Mira Topole
+ Lucija Katič
+ Anton Romih

Sobota 13. marec
+ Jožica, živi in + sorodniki Grabnar, Šmid
+ Ivan Zakonjšek- 30.dan

NEDELJA 14.marec
4. POSTNA
* za žive in + farane
+ Terezija Kmetič
+ Janez Kovač in Rajškovi (obl.)
* za srečen porod
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARIJE


Ponedeljek 15. marec
+ Jurij Gotal – obl.
* Bogu v zahvalo za uslišano prošnjo

Četrtek 18. marec
/Maša pri sv. Katarini/
+ Marija Mikulec
+ Jože, Alojzija Dolanc

Petek 19. marec
Sv. JOŽEF
od 11.-11.30 ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARTINA
+ Jože, Julijana Strašek in za zdravje
+ Jožef Leskovšek
+ Jožef Koznik – 30. dan
od 18.-18.30 ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARIJE

Sobota 20. marec
+ Alojz Zakonjšek in sorodniki
+ družin Gotal- Pintarić

NEDELJA 21.marec
5. POSTNA -TIHA nedelja
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARTINA
+ starši Novak, Jokan
+ Andreja Žohar
+ Marija, Ferdinand Perc

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri mašah. Bog povrni za vaše namene.